Mężczyzna wtargnął do biura poselskiego posłanki Barbary Dziuk w Tarnowskich Górach

i

Autor: Archiwum Eski

Kryminalne

Mężczyzna wtargnął do biura poselskiego Barbary Dziuk, posłanki PiS. Do incydentu doszło w Tarnowskich Górach

2023-09-26 23:26

54-letni mężczyzna został zatrzymany przez tarnogórską policję po tym, jak wtargnął dziś do biura posłanki PiS Barbary Dziuk znajdującego się przy ul. Piastowskiej.

Atak na posłankę Barbarę Dziuk? Zatrzymany 54-letni mężczyzna

Do incydentu doszło dziś przy ul. Piastowskiej w Tarnowskich Górach w biurze poselskim posłanki PiS Barbary Dziuk.

54-letni mężczyzna wtargnął tam, grożąc pracownikom, że umieści w mediach społecznościowych ich zdjęcia z obraźliwym komentarzem. Następnie zabrał z biura plakat wyborczy posłanki i nakleił go na przyniesione tablice z hasłami, domagając się lepszych warunków w zakładach karnych.

Policja zatrzymała Jacka G., notowanego już wcześniej za zniesławienie i naruszenie miru domowego.

To już kolejna sprawa, w której pokrzywdzoną jest posłanka PiS

- Pomimo żądania pracowników nie chciał opuścić biura poselskiego. Z zatrzymanym trwają czynności pod kątem naruszenia miru domowego - poinformowała rzeczniczka śląskiej policji kom. Sabina Chyra-Giereś.

Przestępstwo to jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia.

Policjanci z Tarnowskich Gór prowadzą także inne postępowanie, w którym pokrzywdzoną może być posłanka PiS. Chodzi o wywieszony na płocie w miejscowości Nowe Chechło plakat z wizerunkiem Barbary Dziuk oraz hasłem „Tarnowskie Góry przepraszają za Barbarę". Także w tej sprawie policja podjęła czynności dowodowe.

Natomiast w lipcu ub. roku doszło do uszkodzenia szyby w tarnogórskim biurze posłanki Dziuk. Straty wyceniono wówczas na ok. 5 tys. zł

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE