Mężczyzna próbował zabić żonę. Wjechał na pełnym gazie w ciężarówkę

i

Autor: pixabay.com Mężczyzna próbował zabić żonę. Wjechał na pełnym gazie w ciężarówkę

Mężczyzna próbował zabić żonę. Wjechał na pełnym gazie w ciężarówkę

Do scen jak z thrillera doszło w Rybniku. Mężczyzna w trakcie jazdy samochodem pokłócił się z żoną. W pewnym momencie wcisnął gaz do dechy i wjechał w ciężarówkę. Prokuratura nie ma wątpliwości, że chciał zabić żonę.

Mężczyzna próbował zabić żonę. Wjechał na pełnym gazie w ciężarówkę

Do tego makabrycznego zdarzenia doszło 12 września 2022 roku na ulicy Chwałowickiej w Rybniku. Mężczyzna w trakcie drogi pokłócił się z żoną i w pewnym momencie zjechał na lewy pas ruchu wyprzedzając inny samochód osobowy, wcisnął gaz do dechy i celowo wjechał wprost pod jadącą ciężarówkę. Zdaniem śledczych, w tym wypadku miała zginąć jego żona. Ciężko ranną kobietę, udało się w końcu przesłuchać.

Podczas oględzin miejsca wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania ani innych manewrów obronnych, mających na celu unikniecie zderzenia pojazdów. W trakcie oględzin pojazdu ujawniono również, że poduszka powietrzna pasażera została wcześniej wyłączona kluczykiem tego pojazdu- informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Sprawca wypadku doznał lekkich obrażeń ciała i po badaniach został wypisany ze szpitala, natomiast jego żona doznała poważnych obrażeń ciała i przebywa nadal w szpitalu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku, prokurator postawił już mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa żony. Mężczyzna nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, złożył wyjaśnienia, jednak śledczy nie zdradzają treści tych wyjaśnień.

Sąd Okręgowy w Rybniku przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE