mcdonalds

i

Autor: MANAN VATSYAYANA

McDonald's w Polsce ma 30. urodziny. Zamiast tortu Big Mac Bacon i Sharing Fries

McDonald's w Polsce ma 30 lat! Z tej okazji od dziś w menu znalazł się wyjątkowy Big Mac Bacon z trzema plastrami bekonu i Sharing Fries. Ceny są zaskakujące. Pierwsza restauracja McDonald's została otwarta równo 30 lat temu w Warszawie przy domu handlowym Sezam.

McDonald's ma 30. urodziny

McDonald's w Polsce ma już 30 lat! Tyle czasu upłynęło od otwarcia pierwszej restauracji tej sieci w Warszawie przy domu towarowym Sezam. Wówczas McDonald's rozpoczął w naszym kraju erę fast foodów, bez których dzisiaj zwłaszcza młodsi Polacy nie wyobrażają sobie życia.

Big Mac Bacon i Sharing Fries - ceny na urodziny McDonald's

Z okazji 30-lecia McDonald's w Polsce restauracje przygotowały nowość w menu. Nie będzie to urodzinowy tort, ale Big Mac Bacon z trzema plastrami chrupiącego bekonu. Do tego serwowane są także frytki z Lęborka w szerokim opakowaniu dla dwóch osób Sharing Fries.

Cena Sharing Fries to 10,90 zł, a cena Big Mac Bacon to 20,60 zł.

Oprócz tego nadal dostępny jest także klasyczny Big Mac, czyli dwie porcje soczystej, 100-procentowej wołowiny, świeża sałata, chrupiące pikle, cebulka, plaster sera topionego cheddar i sos.

– W ciągu trzech dekad wiele się zmieniło. Nasza pięćsetna restauracja nie przypomina tej otwartej w 1992 r. w Sezamie. Trzydzieści lat upłynęło nam pod znakiem wdrażania innowacji w wielu obszarach. Jedno pozostało niezmienne – legendarny Big Mac na szczycie różnorodnego menu. Urodziny najlepiej świętować w gronie przyjaciół, dlatego zapraszamy naszych gości do spotkań w McDonald’s przy idealnych do dzielenia się Sharing Fries i klasycznych burgerach w wyjątkowym wydaniu. W końcu okazja również jest wyjątkowa – mówi Anna Borys, dyrektor działu corporate relations McDonald’s Polska.

Tak kiedyś wyglądał McDonald's. Zobacz zdjęcia

Aż 500 restauracji McDonald's w Polsce

Pierwszy bar otwarto dokładnie 17 czerwca 1992 i tylko tego jednego dnia zjawiło się tam aż 45 tys. klientów, którzy zdołali zablokować część śródmieścia. Wstęgę uroczyście przecinał Jacek Kuroń, a wśród zaproszonych gości byli m.in. Agnieszka Osiecka i Kazimierz Górski.

W dniu otwarcia pierwszej restauracji w menu królowały słynne burgery Big Mac i frytki, które kojarzyły się z powiewem zachodu. Kosztował 25 tys. zł. Nieco tańszy były hamburgery (podwójny - 17 tys. zł) i cheeseburgery (podwójny - 21 tys. zł). Za frytki frytki trzeba było zapłacić 7 tys. zł (małe) i 10 tys. zł (duże). Lody kosztowały 10 tys. zł, kawa - 6 tys. zł a coca-cola 11 tys. zł. Shake nie był zupełnie znany w Polsce, ale już można było go kupić za 12 tys. zł.

Firma na przestrzeni dekad wprowadziła zmiany w wystroju i funkcjonowaniu lokali. Datą przełomową był 1994 rok, gdy w restauracji w Częstochowie pojawiła się pierwsza linia McDrive dla zmotoryzowanych gości.

Dzisiaj McDonald's w Polsce ma już 500 restauracji, w których pracuje 31 tys. ludzi. Najnowszy lokal otwarty został w maju w Wyszkowie.

McDonald's to nie tylko restauracje

Od 20 lat działa także Fundacja Ronalda McDonalda, która stworzyła i prowadzi w Polsce dwa Domy Ronalda McDonalda – bezpłatne hotele przy szpitalach dla rodzin hospitalizowanych dzieci. Placówki w Krakowie i Warszawie gościły dotychczas 559 rodzin małych pacjentów.