Marsze papieskie i spotkania modlitewne w obronie papieża. Lista miast

i

Autor: Wikimedia Commons/Sejm RP

Dziś marsze papieskie

Marsze papieskie i spotkania modlitewne w obronie Jana Pawła II. Oto lista miast

W niedzielę, 2 kwietnia w kilku śląskich miastach i miejscowościach organizowane będą spotkania modlitewne oraz marsze w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

W niedzielę, 2 kwietnia w całej Polsce będą organizowane marsze papieskie w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Nie inaczej będzie na Śląsku. Marsze to reakcja na materiał stacji TVN, w którym przedstawiono dowody na to, że papież ukrywał przypadki pedofilii w kościele. Poza marszami papieskimi będą też odbywać się spotkania modlitewne. 

Marsze papieskie i spotkania modlitewne w województwie śląskim. Sprawdź gdzie

Pierwszy Częstochowski Marsz Papieski zapowiadany jest przez Akcję Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej oraz inicjatywy "Broń Królowej. W niedzielę 2 kwietnia zbiórka odbędzie się o godz. 18 przed pomnikiem św. Jana Pawła II na placu Daszyńskiego. O godz. 20 zaplanowano eucharystię w kaplicy Cudownego Obrazu, o godz. 21 odbędzie się Apel Jasnogórski, a o 21:20 zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Przyjdźmy całymi rodzinami. Przekażmy młodemu pokoleniu naszą miłość i wierność Janowi Pawłowi II. Na trasie marszu oraz na Jasnej Górze obowiązuje bezwzględny zakaz używania symboli partyjnych i politycznych. Nasze wydarzenie ma charakter religijny. Dlatego prosimy zabrać ze sobą: różaniec, zdjęcia Papieża Jana Pawła II, flagi biało-czerwone, flagi papieskie, maryjne, symbole i flagi „Solidarności” oraz emblematy, logotypy przynależności do organizacji Kościoła katolickiego - informują organizatorzy. 

Akcja Katolicka diecezji bielsko-żywieckiej od wielu lat organizuje również Drogę Krzyżową na Matysce. W tym roku modlitwa będzie poświęcona obronie świętości Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej. Sama Droga Krzyżowa odbędzie się jednak 1 kwietnia o godz. 10. Zapraszani są na nią wszyscy, którzy będą w stanie dojechać do miejscowości Radziechów i razem z nimi się modlić. 

W Sosnowcu 2 kwietnia o godz. 19:30 będzie organizowane spotkanie modlitewne pod hasłem "Na zawsze w naszych sercach...". Odbędzie się ono na Placu Papieskim. 

O godz. 21 marsz rozpocznie się również na rynku w Rybniku. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik Jana Pawła II. O 21:15 odbędzie się czuwanie, a punktualnie o godzinie 21:37 zaplanowano Apel Jasnogórski.

W czasie ataków na św. Jana Pawła II chcemy się wspólnie modlić oraz wyrazić naszą jedność, wdzięczność i przywiązanie do św. Jana Pawła II i jego nauczania - informują organizatorzy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE