Maria Czarnecka odwołana z funkcji dyrektora Muzeum Śląskiego

i

Autor: Archiwum Eski

Wydarzenia

Maria Czarnecka odwołana z funkcji dyrektora Muzeum Śląskiego

2024-02-29 20:29

W czwartek 29 lutego Maria Czarnecka została odwołana z funkcji dyrektora Muzeum Śląskiego. Zarząd województwa powołał na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora obecnego wicedyrektora MŚ, doktora Karola Maklesa.

Zmiany na stanowiskach w Muzeum Śląskim w Katowicach

Maria Czarnecka od czwartku, 29 lutego, nie jest już dyrektorem Muzeum Śląskiego. Zarząd województwa powołał na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora - obecnego wicedyrektora muzeum doktora Karola Maklesa. 

Odwołana Czarnecka ukończyła studia związane z językami obcymi i bankowością, pracowała wcześniej w Narodowym Banku Polskim. Na stanowisko dyrektora Muzeum Śląskiego została powołana w 2021 r.

Powód decyzji? Wynik kontroli przeprowadzony w placówce

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski o zamiarze wszczęcia procedury odwołania Marii Czarneckiej poinformował w Radiu Piekary w „Rozmowie Dnia", argumentując decyzję wynikiem kontroli przeprowadzonej w muzeum. Zarząd województwa śląskiego uchwałę o wszczęciu procedury odwołania podjął w grudniu 2023 r.  

Karol Makles jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu bibliologii i informatologii, pracownikiem Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora będzie do czasu, aż w drodze konkursu zostanie powołany nowy dyrektor placówki.

Kultowe komedie z PRL. Kto wcielił się w te legendarne role? Quiz

Pytanie 1 z 10
Kto zagrał Maksa w filmie "Seksmisja" (1983)?