Mały Franek cierpi na zanik mięśni. Potrzebuje najdroższego leku świata. Możesz pomóc i uratować mu życie

2020-01-24 8:04
Mały Franek potrzebuje pomocy
Autor: siepomaga.pl

Czteromiesięczny Franek Surdel z Knurowa cierpi na straszną chorobę. Przez SMA ciało malca jest niezwykle kruche i wątłe. Pomóc Frankowi może jedynie terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Niestety lek mogą przyjmować dzieci tylko do drugiego roku życia, dlatego czasu jest niewiele, a kwota abstrakcyjnie wysoka. Dlatego Franek jego rodzice potrzebują pomocy.

Zamiast cieszyć się z narodzin drugiego synka, rodzice Franka żyją w ciągłym strachu o zdrowie swojego dziecka. Każdy dzień i każda noc są wypełnione obawą o jego życie, które z powodu strasznej choroby, jaką jest SMA, jest niezwykle kruche i wątłe. SMA sprawia, że Franka mięśnie zanikają z każdą chwilą, odbierają oddech, a przecież bez oddechu nie można żyć.

- Dla rodzica to potworny cios w serce, patrzeć, jak gaśnie życie jego dziecka. Nie możemy pogodzić się z takim losem, dlatego robi dla niego wszystko... Franek już półtora tygodnia po diagnozie otrzymał pierwszą dawkę Spinrazy, jedynego leku w Europie, który hamuje postęp choroby i poprawia stan pacjenta. Musi jednak być przyjmowany do końca życia. Refundacja tego niezwykle drogiego leku potrwa przez najbliższe dwa lata, ale co będzie dalej, tego nikt nie wie - mówią rodzice małego Franka.

Śmiertelna choroba i gigantyczna cena za ratunek - by Franek mógł żyć, potrzebna jest terapia genowa. Jej koszt to blisko 10 milionów złotych! Liczy się każdy dzień, bo codziennie choroba zabiera coraz więcej...

Rodzice Franka nie chcą czekać bezczynnie i patrzeć jak ich dziecko gaśnie w oczach. Chcą by Franek został poddany terapii genowej w Stanach Zjednoczonych.

- Niestety lek mogą przyjmować dzieci tylko do drugiego roku życia, dlatego czasu jest niewiele… Kwota za życie naszego dziecka jest ogromna, wręcz abstrakcyjna. Sami nie damy rady jej zebrać, a nie wybaczylibyśmy sobie, gdybyśmy nie spróbowali - mówią rodzice Franka i proszą o pomoc.

Każdy kto chce pomóc małemu Frankowi może wpłacić dowolną kwotę na stronie siepomaga.pl.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE