Małgorzata Trzaskowska skomentowała wyniki wyborów. Jej mąż niespodziewanie przegrał w Rybniku

2020-07-13 13:18 NAU
Małgorzata Trzaskowska skomentowała wyniki wyborów. Jej mąż niespodziewanie przegrał w Rybniku
Autor: Facebook/Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta Polski, jeszcze podczas wieczoru wyborczego miała nadzieję, że w poniedziałek obudzimy się w nowej Polsce. Tak się jednak nie stało. Andrzej Duda wygrał drugą turę wyborów prezydenckich. Rafał Trzaskowski był blisko, ale były miejsca, gdzie porażka musiała go zaboleć najbardziej. Takim miejscem jest Rybnik.

Małgorzata Trzaskowska skomentowała wynik wyborów

Za nami druga tura wyborów prezydenckich. To była bardzo długa i trudna kampania wyborcza. Ostatecznie zakończona zwycięstwem Andrzeja Dudy. Różnica pomiędzy nim a Rafałem Trzaskowskim była jednak niewielka. Tak przedstawiają się nieoficjalne wyniki wyborów podane przez PKW:

  • DUDA Andrzej Sebastian 10 406 471 - 51,18%
  • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 9 924 800 - 48,82%

Podczas minione kampanii wyborczej bardzo aktywna była Małgorzata Trzaskowska, żona prezydenta Warszawy. Często zabierała głos, miała własne pomysły programowe takie jak 200 złotych dodatku do emerytury dla kobiet, które wychowały dziecko. Jej obecność była też widoczna na wieczorze wyborczym Rafała Trzaskowskiego. Po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażowych Małgorzata Trzaskowska liczyła na to, że te wyniki nieco się zmienią.

- Dziękujemy wam za całą kupę serducha. Jutro mamy szansę obudzić się w innej Polsce - mówiła Trzaskowska.

Porażka Rafała Trzaskowskiego w Rybniku

Małgorzata Trzaskowska wielokrotnie podczas kampanii wyborczej podkreślała swoje związki ze Śląskiem, a w zasadzie z Rybnikiem. Nie ukrywała, że to właśnie w tym mieście się wychowała, tu mieszkają jej rodzice. Rafał Trzaskowski zaczynał i kończył swoją kampanię w Rybniku. To śląskie miasto pojawiało się też w spotach kandydata na prezydenta. W Rybniku Trzaskowski miał też wsparcie Piotra Kuczery, prezydenta Rybnika z PO.

Wydawało się, że Rybnik powinien być bastionem Rafała Trzaskowskiego. Okazało się, że jest inaczej a Trzaskowski poniósł tu jedną z najbardziej wstydliwych porażek wyborczych. W Rybniku na Trzaskowskiego zagłosowało nieco ponad 32,5 tysiąca wyborców. Andrzej Duda uzyskał tu ponad 35 tysięcy głosów. Tak się przedstawiają wyniki wyborów prezydenckich w Rybniku:

  • Andrzej Duda - 51,79 proc.,
  • Rafał Trzaskowski - 48,21 proc.,

CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory prezydenckie 2020. Wyniki w województwie śląskim. Trzaskowski przed Dudą [WYNIKI W MIASTACH I POWIATACH]

II Tura wyborów: tak głosowali Polacy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.