Kolej w miniaturze

i

Autor: fb Technikumnr 4 Transportowe Kolej w miniaturze

Makiety i modele kolejowe ponownie w Sosnowcu. Po raz siódmy odbędzie się Festiwal "Kolej w miniaturze"

2023-02-28 13:25

To prawdziwa gratka dla małych i dużych chłopców. Po raz kolejny w Sosnowcu odbędzie się wielki interaktywny pokaz makiet i modeli kolejowych.

VII Festiwal „Kolej w miniaturze” rozpocznie się w sobotę 18 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

To jedyna tej wielkości impreza kolejowo-modelarska organizowana na południu Polski.

- Od wielu lat już proponujemy w naszym obiekcie przy ulicy Kilińskiego 31 dużą makietę umożliwiającą prowadzenie ruchu pociągów, jak i również mniejsze makiety w różnej skali. Będą również wystawcy, którzy będą proponowali dostępność tego sprzętu różnej wielkości w różnej skali i różnych elementów - powiedział nam dyrektor szkoły Jacek Górski.

Będą wielkie modułowe makiety linii kolejowych ze stacjami i bocznicami z jeżdżącymi pociągami oraz symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej Będą też makiety ćwiczebne i ruchowe, gdzie samodzielnie będzie można poprowadzić pociąg oraz sterować ruchem kolejowym.

Nieodłącznym elementem Festiwalu jest też konkurs na najefektowniejszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety oraz najciekawszy skład pociągu.

Sosnowiecki Festiwal "Kolej w miniaturze" jest jedyną tej wielkości imprezą kolejowo-modelarską organizowaną na południu Polski.

W sobotę 18 marca Festiwal czynny będzie od 10.00 do 18.00, a w niedzielę od 10:00 do 17:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE