Łukasz Piszczek

i

Autor: MICHAL WIELGUS/SE Łukasz Piszczek RODZINA, ŻONA, DZIECI. Ile dzieci ma Łukasz Piszczek? Kim jest żona Łukasza Piszczka?

Łukasz Piszczek zagra ostatni mecz w reprezentacji. Co wiesz o polskim zawodniku? [QUIZ]

2019-11-20 7:27

Mecz ze Słowenią w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020 będzie ostatnim meczem w reprezentacyjnej karierze Łukasza Piszczka. Znakomity obrońca Borussii Dortmund zostanie pożegnany przez kibiców na Stadionie Narodowym. Owacja na stojąco i szpaler szykuje się w 30 minucie meczu. Jak dobrze znacie Łukasza Piszczka? Sprawdźcie się w naszym quizie.

Łukasz Piszczek jest jednym z najbardziej lubianych polskich piłkarzy. Gracz Borussii Dortmund przez lata był ostoją defensywy reprezentacji Polski. Niestety po ostatnich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Rosji postanowił zakończyć grę w polskiej reprezentacji. Bardzo długo kibice czekali na mecz, w którym będą mogli pożegnać Łukasza Piszczka i podziękować mu za grę dla polskiej kadry. Taka okazja nadarzy się wreszcie podczas meczu ze Słowenią. Według zapowiedzi, Piszczek ma rozpocząć mecz w pierwszym składzie na prawej stronie defensywy. Z boiska zejdzie po około 30 minutach. Wtedy też kibice będą mogli gromkimi brawami i owacją na stojąco podziękować Łukaszowi Piszczkowi za lata spędzone na grze z orzełkiem na piersi. To z pewnością będzie wzruszający moment.

Łukasz Piszczek wielokrotnie na boisku pokazywał ogromną klasę. Kibice szanowali go też za jego postawę poza boiskiem. Sam zawodnik zaimponował opinii publicznej choćby zaangażowaniem w rozwój młodzieży. Piłkarz pochodzący ze Śląska nigdy nie ukrywał, że mógłby w przyszłości zostać trenerem. Nawet otworzył szkółkę piłkarską w swoich rodzinnych stronach.

Z okazji ostatniego meczu Łukasza Piszczka w reprezentacji Polski przygotowaliśmy test wiedzy o tym podziwianym przez kibiców zawodniku. Jak dobrze znasz Łukasza Piszczka?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE