Loteria PIT. Po raz kolejny Sosnowiec chce nagrodzić osoby, które złożą zeznanie podatkowe w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym

2021-04-16 13:39 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Urząd Miejski w Sosnowcu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Urząd Miejski w Sosnowcu

Co roku kilkaset nowych osób rozlicza się w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym. Dzięki temu, miasto zyskuje kilkaset tysięcy złotych z tytułu wpływu podatku dochodowego. To zachęciło urząd do zorganizowania po raz kolejny loterii „Loteria PIT – rozlicz podatek w Sosnowcu”. Mogą w niej wziąć udział wszystkie osoby, które w zeznaniu podatkowym wskażą Sosnowiec jako miejsce zamieszkania.

Loteria to jeden ze sposobów miasta na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców miasta, pozytywnie przyczyniając się do trendów demograficznych oraz pokazując, że warto płacić podatki właśnie w Sosnowcu.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 czerwca 2021 r. W loterii można wziąć udział wypełniając formularz zgłoszeniowy w formie papierowej i wrzucić go do urny w budynku Urzędu Miejskiego przy al. Zwycięstwa 20 lub wysłać w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej loterii www.loteriapitwsosnowcu.pl.

Należy pamiętać o wpisaniu w deklaracji podatkowej Sosnowca jako miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia 2021 r.

- Każdy mieszkaniec Sosnowca, który na dzień 31 grudnia 2020 roku wskazał nasze miasto jako miejsce zamieszkania oraz rozliczył podatek dochodowy w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym ma prawo wziąć udział w losowani nagród - mówi Anna Mastalerz z Wydziału Rozwoju i Przedsiębiorczości UM w Sosnowcu.

W czterech dotychczasowych edycjach wzięło udział prawie 17 tysięcy osób wśród nich po raz pierwszy w Sosnowcu rozliczyło się 1500 osób.

- Mamy mały jubileusz, bo rozpoczęła się 5. edycja naszej loterii. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w dotychczasowych i serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej. Pamiętajmy, że płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie mieszkańca – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na mieszkańców Sosnowca czeka w sumie 26 nagród rzeczowych.

Losowanie nagród odbędzie się 13 lipca 2021 r., a wręczenie odbędzie się podczas oficjalnej uroczystości 9 sierpnia 2021 r.