Liczba górników chorujących na koronawirusa przekroczyła tysiąc. Ogniska w dwóch kopalniach

2020-08-03 7:02
Koronawirus na Śląsku. Rośnie liczba chorych górników
Autor: PGG

Bardzo duże wzrosty dobowych zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnich dniach wynikają głównie z nowych ognisk wirusa w kopalniach. W sobotę liczba górników zakażonych SARS-CoV-2 przekroczyła tysiąc. Najwięcej przypadkach odnotowano w kopalni Bielszowice i kopalni Silesia.

Koronawirus w kopalniach. Rośnie liczba zakażonych górników

Dwa nowe ogniska zakażeń koronawirusem w kopalniach sprawiły, że ostatnie kilka dni to duże wzrosty w statystykach dotyczących nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W ostatnią sobotą najwięcej zakażeń odnotowano w prywatnej kopalni Silesia - aż 36.

- W piątek w kopalni przeprowadzana została trzecia seria testów. Badaniom byli poddawani pracownicy dołowi, pracownicy firm zewnętrznych oraz pracownicy zakładu przeróbki mechanicznej węgla. W sumie przebadano kolejnych 350 osób, z których 36 osób miało wynik pozytywny - powiedziała w rozmowie z PAP Małgorzata Bajer, rzeczniczka kopalni Silesia.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus na weselu: Możliwe kolejne ognisko na weselu pod Pszczyną

Koronawirus w kopalni Bielszowice

Kolejnym dużym ogniskiem zakażeń jest rudzka kopalnia Bielszowice należąca do Polskiej Grupy Górniczej. W ostatni weekend wykryto w kopalniach PGG w sumie 24 nowe przypadki, a nie ma jeszcze wyników testów z rybnickiej kopalni Chwałowice. Masowe testy przesiewowe będą jeszcze w przyszłym tygodniu przeprowadzane w tych kopalniach.

W kopalniach JSW sytuacja jest już stabilna i w ostatnich dniach wykrywa się pojedyncze przypadki. Resort zdrowia zapewnia, że gdy uspokoi się sytuacja epidemiczna w kopalniach to i statystyki zakażeń dla całej Polski znacznie się zmienią, a krzywa się wypłaszczy.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, łącznie w kopalniach na terenie Polski było pierwszego sierpnia 1002 chorych górników. Od początku pandemii zachorowało 7 511 górników polskich. Wyzdrowiało 6 509 z nich, czyli ponad 86,6 procent.

ESKA Summer City - Galeria Katowicka cz. II
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE