Lekarki ze Śląska nago w kalendarzu na 2020 rok. Za nami premiera albumu. Cel jest szczytny [ZDJĘCIA]

2019-12-06 10:31

Śląska Izba Lekarska stworzyła czarno-biały kalendarz! Fotografie są odważne, kobiece, subtelne a jednocześnie z przesłaniem. Przypominają kobietom o profilaktyce chorób, głównie onkologicznych. Kalendarz „ŚILne Kobiety” można zdobyć w zamian za datki dla Fundacji, NU-MED. A cały dochód zostanie przeznaczony na badania profilaktyczne dla kobiet. Zobaczcie zdjęcia z kalendarza i posłuchajcie rozmów z bohaterkami na slask.eska.pl. Wspieramy akcję i zachęcamy do zakupu kalendarza.

Lekarki ze Śląska nago w kalendarzu na 2020 roku. Zapozowały w szczytnym celu

Na co dzień przyjmują w swoich gabinetach pacjentki, ale wyjątkowo zostały też... modelkami! 12 lekarek ze śląska wzięło udział w rozbieranej sesji zdjęciowej! Wszystko po to aby przypomnieć kobietom o profilaktyce chorób – głównie onkologicznych. Śląska Izba Lekarska wyprodukowała tysiąc kalendarzy. Można je zdobyć wpłacając datki dla fundacji NU-MED.

- Cała pula zebrana z tych kalendarzy zostanie przekazana na akcję profilaktyczną z badaniami. To pomóc konkretnie dla kobiet. Będziemy chcieli jak najszerszy wachlarz tych badań zaproponować - mówi Jacek Stępnicki, prezes fundacji NU-MED.

Lekarki ze Śląska nago w kalendarzu na 2020 rok

Oficjalna premiera kalendarza na 2020 rok Śląskiej Izby Lekarskiej odbyła się 5 grudnia. Lekarki - kobiety i mamy wzięły udział w odważnej sesji zdjęciowej w bardzo ważnym celu. Zdjęcia są piękne, kobiece i sensualne, a co najważniejsze - z przesłaniem. Przypominają kobietom o profilaktyce chorób, głównie onkologicznych. Na fotografiach oprócz modelek pojawiają się hasła takie jak „Mam dzieci! Badam się dla nich”.

- Lekarki pokazują siebie, tak żeby pokazać pacjentkom, że możemy. Odsłaniamy siebie, żeby móc się badać, żeby móc wygrać życie. Wcześniej wykryty nowotwór daje nam duże szanse. Dzięki profilaktyce możemy zadziałać na tyle wcześnie, że niektóre nowotwory możemy wyleczyć nawet w 100 procentach - mówi Joanna Chłądzyńska, rzecznik Centrum diagnostyki i terapii onkologicznej w Katowicach.

Lekarki, które wzięły udział w sesji zdjęciowej do kalendarza podkreślają, że nie miały oporów w pozowaniu do zdjęć, bo wiedzą jak ważna jest profilaktyka. Chciały zwrócić uwagę na to, że nie można się bać badań, że czasem trzeba się rozebrać, żeby zadbać o swoje zdrowie.

Lekarki nago w kalendarzu Śląskiej Izby Lekarskiej. Gdzie kupić kalendarz na 2020 rok?

Jedną z modelek, a także głównych twarzy kalendarza Śląskiej Izby Lekarskiej jest doktor stomatolog Ewa Bogacka- Konik u której zdiagnozowano nowotwór piersi w czasie ciąży. Doktor Konik urodziła zdrowe dziecko i jest już po zabiegu mastektomii. Teraz przypomina kobietom o tym jak ważne są badania profilaktyczne.

- Moim celem wzięcia udziału w tej akcji jest rozpropagowanie tego, że można się leczyć w ciąży i że skuteczność leczenia jest bardzo podobna u kobiet ciężarnych jak i nieciężarnych. I nie trzeba wcale usuwać ciąży - przekonuje Ewa Bogacka-Konik.

Kalendarz można uzyskać wpłacając darowiznę na fundację NU-MED. Ten wyjątkowy album można kupować już od 5 grudnia w Śląskiej Izbie Lekarskiej, szpitalu na Ceglanej w Katowicach, a także w Fundacji NU-MED. Kalendarz wyszedł w nakładzie 1000 sztuk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE