Stadion Śląski na kadrach zapowiedzi filmu biograficznego o Whitney Houston

i

Autor: YouTube Stadion Śląski na kadrach zapowiedzi filmu biograficznego o Whitney Houston

Niebawem do kin trafi film o Whitney Houston. A w nim... Stadion Śląski

Co ma wspólnego Śląski Kocioł Czarownic i Whitney Houston? W zasadzie nic. Amerykańska gwiazda muzyki pop nigdy nawet na Śląsku nie była. Za to Śląsk, a konkretnie Chorzów, w zapowiedzi filmu biograficznego o niej a i owszem, gości i to w pięknych kadrach. Gdzie zatem leży prawda? Sprawdzamy.

Stadion Śląski na kadrach zapowiedzi filmu biograficznego o Whitney Houston

Piękna panorama Katowic i Chorzowa przy zachodzie słońca. Na pierwszym planie Stadion Śląski w Parku Chorzowskim - tak wygląda jeden z kadrów, które możemy zobaczyć w trailerze do filmu biograficznego o nieżyjącej już Whitney Houston pod tytułem "I Wanna Dance With Somebody". Film opowiada o życiu amerykańskiej gwiazdy i jej niełatwej drodze na szczyt światowych list przebojów, jak również o jej życiu prywatnym, które miało niebagatelny wpływ na jej karierę. 

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Anthony McCarten, twórca scenariusza do oscarowego "Bohemian Rapsody". Whitney Houston zagra Naomi Ackie, któą fani Gwiezdnym Wojen mogą pamiętać z filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie". 

Skąd wziął się Stadion Śląski w trailerze filmu o Whitney Houston?

W jednym z kadrów trailera do filmu "„I Wanna Dance with Somebody” pojawia się Stadion Śląski skąpany w promieniach zachodzącego słońca. Widać na nim m.in. stację początkową kolejki linowej "Elka" oraz panoramę Osiedla Tysiąclecia w Katowicach. Skąd Stadion Śląski się tam w ogóle wziął? Whitney Houston co prawda wystąpiła na koncercie w Polsce na słynnym koncercie w Sopocie. Gwiazda nigdy nawet nie zahaczyła o region województwa śląskiego. Sam kadr pochodzi z międzynarodowej bazy filmów. Montażyści trailera wykorzystali go przy tworzeniu zapowiedzi filmu biograficznego o amerykańskiej gwieździe. Trailer do zobaczenia poniżej, a sam stadion pojawia się ok. 50 sekundy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE