Policja

i

Autor: KPP Bieruń

Lędziny: 53-latek rzucał petardami w przechodniów. Dodatkowo miał broń bez zezwolenia

Bieruńscy policjanci zatrzymali 53-latka, który rzucał petardami w zaparkowane pojazdy i przechodniów. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli broń oraz amunicję, na którą nie miał zezwolenia. Za jego bezmyślne zachowanie grozi mu 8 lat więzienia.

We wtorek, 21 lutego 2023 r., w Lędzinach około godziny 20.00 ktoś rzucił odpaloną petardę w zaparkowany samochód. Na szczęście w środku nikogo nie było.

Powiadomiony o tej sytuacji dyżurny komendy policji w Bieruniu wysłał na miejsce patrol prewencji. Świadkowie zdarzenia pokazali policjantom kierunek, z którego nieznany sprawca rzucał petardami.

Jak się okazało ktoś rzucał odpalonymi petardami nie tylko w zaparkowany samochód, ale także w ludzi. Stróże prawa udali się pod wskazany adres, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak po chwili stał się agresywny i wulgarnymi słowami znieważył interweniujących policjantów.

Miał broń i 3 promile alkoholu

W mieszkaniu zatrzymanego na komodzie mundurowi zauważyli broń oraz amunicję, na którą mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia.

53-latek trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności – informują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE