Krzysztof Materna ma od dziś swoje drzewo w Sosnowcu. W Parku Harcerskim ten znany Sosnowiczanin wziął udział w Święcie Drzewa

2021-09-20 15:50
Święto Drzewa w Sosnowcu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Święto Drzewa w Sosnowcu

W tym roku, Klub Gaja wspólnie z Miastem Sosnowiec, zaprosił przedszkola i szkoły do włączenia się w akcję sadzenia drzew i krzewów oraz zakładania przyjaznych miejsc dla różnych gatunków zwierząt żyjących w mieście. Uroczysta inauguracja Święta Drzewa w Sosnowcu odbyła się w Parku Harcerskim. Gościem specjalnym był Krzysztof Materna – znany Sosnowiczanin, satyryk, aktor i reżyser.

Krzysztof Materna w towarzystwie dzieci posadził drzewo.

- To jest wiśnia. Bardzo się cieszę, bo uwielbiam wiśnie. Ja uwielbiam drzewa, uwielbiam jak jest zielono, jak nie ma problemu z wycinaniem lasów. Uwielbiam takie myślenie do przodu o ekologi i zielonych terenach - powiedział nam Krzysztof Materna.

W Parku Harcerskim w Sosnowcu pojawiło się dziś ponad 80 drzew, bylin i krzewów. W akcje ich sadzenia zaangażowane były dzieciaki z sosnowieckich szkół.

- Zmiany klimatu, zmniejszanie się zielonych przestrzeni w miastach i nieustająca presja człowieka na środowisko sprawiły, że jeszcze bardziej potrzebujemy każdego skrawka przyrody w mieście. To ona daje nam wytchnienie i odpoczynek ale jest też domem dla licznych zwierząt. Czym bardziej różnorodne będą nasze parki i zieleńce tym lepiej odpowiemy na potrzeby ludzi i przyrody oraz polepszymy naszą wspólną jakość życia. Wspaniale, że możemy z mieszkańcami i władzami Sosnowca zadbać o ludzi, przyrodę i zwierzęta - powiedział nam Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja.

Święto Drzewa jest programem Klubu Gaja, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. Do tej pory dzięki akcji posadzono ponad 940 tysięcy drzew i krzewów oraz zbudowano ponad 1700 schronień i budek lęgowych dla zwierząt.

19 edycja Święta Drzewa Klubu Gaja odbywa się pod hasłem "Dla przyrody".

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE