Koszmarny wypadek w Katowicach. Młody kierowca ofiarą ulicznego wyścigu? Auto roztrzaskało się o drzewo

Wypadek w Katowicach na ul. Szarych Szeregów okazał się śmiertelny. Młody kierowca stracił panowanie i zjechał na pobocze, a następnie między drzewa. Nie przeżył zderzenia. Auto zostało całkowicie zniszczone. Czy to ofiara ulicznego wyścigu?

Śmiertelny wypadek w Katowicach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę po południu na ul. Szarych Szeregów. Rozpędzony samochód zjechał z drogi z Murcek do Kostuchny i uderzył w drzewa. Uderzenie było tak silne, że honda civic została dosłownie zmiażdżona. Owinęła się wokół grubego drzewa.

Na miejscu dosyć szybko pojawiły się pierwsze służby ratownicze i próbowały uwolnić kierowcę zakleszczonego w sprasowanej karoserii. Niestety kierowca zginął na miejscu. Miał zaledwie 23 lata.

Koszmarny wypadek na drodze z Kostuchny do Murcek

Zobacz zdjęcia ku przestrodze

Jak doszło do wypadku w Katowicach?

Do tragicznego wypadku doszło przed godz. 15. Na drodze przez las panowały dosyć dobre warunki. Kierowca jechał szybko.

– Kierowca jechał hondą civic z nadmierną prędkością. Stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego uderzył w drzewo. Niestety, mężczyzny nie udało się już już uratować – mówi podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wiele wskazuje, że 23-letni kierowca może być ofiarą ulicznego wyścigu. Na informację o tragicznym wypadku zareagował jeden z internautów, który napisał:

"Przed godz.15 minęła mnie honda z dużą prędkością, a za nią jechał prawie na jej zderzaku srebrny Golf 5. Wyglądało to jak wyścigi" - informuje.

Ulica Szarych Szeregów w Katowicach została zamknięta tuż po wypadku. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo. Na miejscu cały czas pracują służby ratownicze, a czynności odbywają się pod nadzorem prokuratora.

Na miejscu zastępy z OSP Kostuchna, OSP Podlesie, JRG II Katowice - Piotrowice oraz oficer operacyjny miasta.

Służby ratownicze apelują do wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE