Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Padł nowy rekord zakażeń. Sąd nakłada coraz więcej kar za brak maseczki

2020-10-16 11:24 Arkadiusz Nauka
Ruda Śląska obawia się nowych obostrzeń. Mieszkańcy naszego miasta mogą być stygmatyzowani
Autor: archiwum serwisu Władze Rudy Śląskiej z niepokojem przyjęły decyzję Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Władze miasta alarmują, że sytuacja staje się bardzo niepokojąca. Ostatniej doby w Rudzie Śląskiej wykryto aż 41 nowych przypadków zakażeń. Całe miasto od soboty będzie objęte czerwoną strefą. Sąd w Rudzie Śląskiej nakłada coraz więcej kar za brak maseczki w miejscu publicznym. Szczegóły na slask.eska.pl.

ESKA XD #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Padł nowy rekord zakażeń

Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Ostatniej doby potwierdzono w mieście aż 41 nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. To najwięcej dobowych przypadków w mieście od początku epidemii.

- Sytuacja jest naprawdę niepokojąca, dlatego proszę o przestrzeganie zasad, zwłaszcza obowiązku noszenia maseczki w każdej przestrzeni publicznej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków - apeluje Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej i przypomina, że każdego obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Dla tych, którzy powołując się na wyrok sądu w Gliwicach, twierdzą, ze obowiązek noszenia maseczek jest niezgodny z prawem, mam następującą informację: Sąd w Rudzie Śląskiej ukarał już 34 osoby za brak maseczek - Krzysztof Mejer.

Posłuchajcie o dramatycznej sytuacji w branży gastronomicznej w czasie pandemii koronawirusa