Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń? Duży przyrost nowych przypadków w województwie śląskim [RAPORT 5.03.2021]

2021-03-05 10:41
Koronawirus: Ozdrowieńcy dostaną jedną dawkę! KOLOSALNE ZMIANY w programie szczepień
Autor: Pixabay/KitzD66

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń 05.03.2021? Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Trzecia fala pandemii przybiera na sile. W czwartek, 4 marca w Polsce potwierdzono ponad 15 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Jak dane dotyczące zakażeń prezentują się w piątek, 5 marca? Szczegóły w naszym materiale.

Morawiecki jak król starożytnej Sparty. Będzie mu doradzać Rada Mędrców. Felieton Adama Federa [WIDEO].

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń? Raport 5 marca 2021

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj jest zakażeń? Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Niestety nie są one optymistyczne. Trzecia fala pandemii już na dobre rozgościła się w Polsce i dobowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

W piątek, 5 marca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 15 829 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarły 263 osoby. Najgorzej sytuacja prezentuje się w województwach:

  • mazowieckim,
  • śląskim,
  • pomorskim.

Koronawirus na Śląsku. Ile dzisiaj zakażeń w województwie śląskim?

W piątek, 5 marca w województwie śląskim potwierdzono aż 1873 zakażenia. To o 250 więcej niż wczoraj. Czy województwo śląskie może stać się czerwoną strefą z dodatkowymi obostrzeniami tj. zamkniętymi szkołami (dla kas I-III) oraz hotelami? Przy takiej dynamice wzrostu zakażeń nie jest to wykluczone.

W woj. śląskim gwałtownie rośnie liczba chorych potrzebujących hospitalizacji i to jest aktualnie najbardziej palący problem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Śląsku. W szpitalach znów zaczyna brakować miejsc. Tymczasowa placówka w MCK otwiera kolejny moduł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE