Koronawirus w PGG. Wyzdrowiało już niemal 87 proc. zakażonych górników. To koniec epidemii?

2020-07-10 11:32
Górnicy ze Śląska przekazują osocze do produkcji leku na COVID-19. Potrzeba 160 litrów [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/RCKiK w Raciborzu

Koronawirus w Polskiej Grupie Górniczej. Jak wynika z danych największych spółek węglowych na Śląsku, aż 87 procent wszystkich zakażonych koronawirusem górników już wyzdrowiało. W piątek, 10 lipca nie odnotowano żadnego nowego zakażenia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, a w PGG mamy zaledwie 7 nowych zakażeń.

Koronawirus w PGG. Już niemal 87 procent górników wyzdrowiało

Wygląda na to, że ogniska koronawirusa w śląskich kopalniach udało się skutecznie wygasić. Jak wynika z najnowszych danych, przekazanych przez górnicze spółki, rośnie liczba górników, którzy już pokonali chorobę. W Polskiej Grupie Górniczej na ten moment wyzdrowiało ok. 93,1 proc. zakażonych koronawirusem górników. Z kolei w Jastrzębskiej Spółce Węglowej procent ozdrowieńców wynosi dokładnie 81,7 proc. pracowników. Wyzdrowieli natomiast wszyscy górnicy z kopalni Bobrek-Piekary. Jalk podaje branżowy portal WNP.pl średnio 86,7 proc. zakażonych SARS-CoV-2 pracowników kopalń uznano już za ozdrowieńców.

Od samego początku pandemii we wszystkich śląskich kopalniach odnotowano 6513 przypadków zakażeń koronawirusem. Najwięcej w JSW - 3986. W PGG od początku pandemii odnotowano 1937 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus w kopalniach. Spada liczba nowych zakażeń

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w piątek, 10 lipca odnotowano w całej Polsce 265 nowych zakażeń, z czego 88 dotyczy mieszkańców województwa śląskiego. To głównie osoby z kwarantanny.

Jeśli chodzi o górnictwo to piątek, 10 lipca jest pierwszym dniem, w którym nie odnotowano ani jednego nowego przypadku zakażenia wirusem w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie przebywają obecnie 84 osoby - pracownicy JSW.

- W trosce o pracowników i ich rodziny zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej cały czas prowadzi działania mające na celu udzielenie im wszelkiej pomocy w przetrwaniu pandemii koronawirusa i izolacji związanej z koniecznością pozostania w domu - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Z kolei w PGG od czwartku przybyło siedem nowych zakażeń. Na kwarantannie przebywa 184 pracowników PGG.

ZOBACZ TAKŻE:

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE