Koronawirus w Katowicach. Zakażona kobieta przyjechała z Austrii. Jest w dobrym stanie

2020-03-20 7:09
Koronawirus 26-latek
Autor: Redakcja

Koronawirus w Katowicach. Prezydent Marcin Krupa poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zachorowania na COVID-19 w Katowicach. To już 31 osoba z wirusem SARS-CoV-2 w województwie śląskim. W całej Polsce koronawirusa ma 325 osób. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Katowicach

Koronawirus na Śląsku jest już od dwóch tygodni. Od dzisiaj, 19 marca mamy pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Katowicach. To informacja sprzed chwili. Podał ją Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Szanowni Państwo, niestety, mamy potwierdzony przypadek koronawirusa w #Katowice. Jest to informacji sprzed chwili. Osoba zarażona jest w dobrym stanie, miała kontakt z osobą wracającą zagranicy. Życzmy tej osobie zdrowia! - napisał Marcin Krupa na Twitterze.

Wiemy, że zakażona koronawirusem jest mieszkanka Katowic, która przyjechała z Austrii. Jej stan jest dobry. Kobieta przebywa w izolacji domowej. Przypomnijmy, że do tej pory w województwie śląskim na COVID-19 zachorowało 30 osób. Pacjent z Katowic jest 31 osobą z koronawirusem. W całej Polsce wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się już 325 osób, z czego 5 zmarło.

Jak się chronić przed koronawirusem?

  • często myć ręce z użyciem mydła
  • dbać o higienę
  • zakrywać usta przy kichaniu i kaszlu
  • zachować co najmniej metrowy dystans od osób, które kaszlą i kichają
  • używaj płynu do dezynfekcji rąk po wyjściu ze środków transportu publicznego (autobusy, tramwaje, pociągi)
Katowice podczas kwarantanny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE