Koronawirus na Śląsku. Są nowe zakażenia. Sześć nowych przypadków. Zarazili sie pracownicy sanepidu

2020-03-26 12:40 NAU
Koronawirus
Autor: archiwum portalu ESKA INFO

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, 26 marca o poranku o kolejnych aż 34 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W tym aż 6 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w województwie śląskim. Wszyscy zakażeni są z Cieszyna. To pracownicy sanepidu. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Sześć nowych przypadków. Co wiemy o zakażonych?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego - informuje resort zdrowia.

W województwie śląskim obecnie zakażonych koronawirusem jest 113 osób (stan na 26.03.2020 roku).

Niestety są też kolejne osoby, które zmarły, a były zakażone koronawirusem. Chodzi o 67-letniego mężczyznę z Koszalina i 75-latka z Kalisza. Obecnie w całej Polsce mamy 1085 przypadków zakażenia koronawrisuem, z czego 15 osób zmarło.

Koronawirus na Śląsku. Sześć nowych zakażeń. Wszystkie w Cieszynie. To pracownicy sanepidu

Wszystkie sześć przypadków nowych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim dzisiaj, 26 marca dotyczy mieszkańców Cieszyna. Jak przekazała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, wszyscy zakażeni zarazili się w swoim miejscu pracy. To pracownicy sanepidu z Cieszyna. Zakażonych jest pięć kobiet i jeden mężczyzna.

- Załoga cieszyńskiego Sanepidu bardzo intensywnie i ciężko pracowała, praktycznie dzień i noc. Wydawali m.in. mnóstwo decyzji dotyczących kwarantanny czy dozoru - powiedziała Alina Kucharzewska w rozmowie z PAP.

W całym województwie śląskim na COVID-19 choruje już 113 osób.

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.