Koronawirus: Rośnie liczba chorych w Opolu

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok

Koronawirus na Śląsku. Są nowe zachorowania. W Tychach i Cieszynie. To już 16 osób

2020-03-16 14:34

Mamy kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa na Śląsku. Ministerstow Zdrowia poinformowało o nowych zachorowaniach w Tychach i w Cieszynie. W sumie w województwie śląskim na COVID019 choruje już 16 osób, w całej Polsce 150 osób. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Są nowe przypadki - w Tychach i Cieszynie. COVID-19 ma w regionie już 16 osób

- Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z woj. podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. - poinformowało dzisiaj, 16 marca o poranku Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformowało, że spośród 25 osób, u których stwierdzono dzisiaj koronawirusa tylko cztery osoby z Łodzi oraz z Rzeszowa są w poważnym stanie, a reszta pacjentów czuje się dobrze. Obecnie w województwie śląskim koronawirusa ma 16 osób. W samym Cieszynie mamy już 4 przypadki. Natomiast pacjent z Tychów jest pierwszym mieszkańcem tego miasta, u którego stwierdzono koronawirusa.

Koronawirus w Tychach. Pacjent przyjechał z Ukrainy

Jak poinformowała Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w szpitalu zakaźnym w Tychach dodatni wynik na obecność koronawirusa stwierdzono u obywatela Ukrainy. Mężczyzna do Polski przyjechał niedawno i zgodnie z procedurami poddał się kwarantannie w domu. Gdy źle się poczuł, trafił do szpitala i na badania.

Koronawirus w Cieszynie. Zakażony to obywatel Niemiec

Jeśli chodzi o dzisiejszy (16 marca) potwierdzony kolejny przypadek koronawirusa w Cieszynie to wiadomo na razie tyle, że zakażonym jest młody mężczyzna, który przyjechał z Niemiec. Na początku podawano, że jest Ukraińcem, ale jednak ma niemieckie obywatelstwo. Przebywa w domowej izolacji. Na oddział zakaźny trafił w niedzielę, 15 marca.

Koronawirus - fakty i mity

Pytanie 1 z 10
Wirus przenosi się drogą kropelkową.

Obecnie w województwie śląskim hospitalizowane są 63 osoby, kwarantanna domową 732, a nadzorem sanitarnym 3479. Te liczby błyskawicznie rosną, bo sytuacja jest dynamiczna.

Koronawirus: lista szpitali