Koronawirus wrocławscy naukowcy

i

Autor: Pixabay.com

Koronawirus na Śląsku. Są kolejne zakażenia w Tychach i Częstochowie. Chore jest kilkuletnie dziecko!

2020-03-17 13:06

Kolejny dzień pandemii koronawirusa i kolejne potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zakażeniach w Tychach i Częstochowie. Wśród chorych na COVID-19 jest kilkuletnie dziecko. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Są kolejne zakażenia w Tychach i Czestochowie

Mamy już 21 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Dzisiaj, 17 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach zakażeń SARS-CoV-2. Zachorowały trzy osoby, które przebywają w szpitalach w Tychach i Częstochowie. Wśród zakażonych jest dziecko Co wiemy o pacjentach?

Koronawirus w Częstochowie

Jak poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego jedną z zakażonych osób jest kilkuletnie dziecko.

- Małe dziecko przebywa w szpitalu w Częstochowie. Koronawirusem zaraziło się od osoby z najbliższego otoczenia - poinformowała Kucharzewska.

Dziewczynka leży na PCK. W ciągu najbliższy kilku godzin lekarze podejmą decyzję czy będą ją przewozić do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Koronawirus w Tychach

Z kolejnymi dwoma zakażeniami SARS-CoV-2 mamy również do czynienia w Tychach. Co wiemy o pacjentach?

- W szpitalu zakaźnym hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku, który koronawirusem zaraził się od osoby z najbliższego otoczenia. Chory jest też starszy mężczyzna, który za zgodą lekarzy przebywa w izolacji domowej - mówi Alina Kucharzewska. Dodaje, że ten starszy mężczyzna zgłosił się z objawami koronawirusa do szpitala zakaźnego w Tychach, ale stan jego zdrowia pozwala na domową izolację. Ten mężczyzna niedawno wrócił z Austrii.

Niestety bilans chorych na COVID-19 w naszym kraju niebezpiecznie rośnie. Tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 28 potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Niestety jest też kolejna osoba, która zmarła w wyniku powikłań związanych z zarażeniem SARS-CoV-2. Obecnie w całym kraju koronawirusa stwierdzono u 205 osób, z czego 5 osób zmarło. W województwie śląskim mamy potwierdzonych 21 przypadków koronawirusa.

Koronawirus - fakty i mity

Pytanie 1 z 10
Wirus przenosi się drogą kropelkową.
Koronawirus: lista szpitali