Koronawirus na Śląsku. Kolejne zakażenia i kolejne wyleczone osoby. Jest już tysiąć chorych na COVID-19 w Polsce

2020-03-25 19:49 NAU
koronawirus
Autor: pixabay,pl

Mamy informacje o kolejnych osobach wyleczonych z koronawirusa w województwie śląskim. Szpital w Raciborzu opuściły dzisiaj dwie osoby, u których dwa tygodnie temu potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. To małżeństwo z Rybnika. Niestety są też informacje o kolejnych czterech zakażeniach koronawirusem w województwie śląskim. Łącznie na COVID-19 w Śląskiem chorują już 102 osoby. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Kolejne trzy osoby wyleczone. Są też nowe zakażenia

Na początek dobre informacje. Jak podał Śląski Urząd Wojewódzki, dwie osoby wyszły dziś, 25 marca ze szpitala zakaźnego w Raciborzu. To mieszkaniec Rybnika w sile wieku, który ponad dwa tygodnie temu trafił na oddział z objawami koronawirusa po tym, jak wrócił z Włoch. Niedługo po nim do szpitala przywieziona została także jego żona. Byli to pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19 w raciborskiej placówce.

- Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski.
Na te chwilę mamy więc 3 osoby, które zostały wyleczone.

Koronawirus na Śląsku. Cztery nowe zakażenia

Są też jednak kolejne osoby zakażone w naszym województwie. Co wiemy o pacjentach?

W dobrym stanie jest starsza kobieta, hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Tychach. Mieszkanka powiatu bielskiego zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.

W swoim domu, w izolacji, przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mężczyzna jest w dobrym stanie, a zakaził się od osoby z otoczenia.

W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu trafił starszy mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają okoliczności zakażenia.

W pracy zakaził się najprawdopodobniej mężczyzna w sile wieku, który obecnie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna, bez uciążliwych objawów choroby, jest pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

Obecnie w naszym województwie hospitalizowanych jest 111 osób, objętych kwarantanną - 10 177, a nadzorem - 8112.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w całej Polsce: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.