Koronawirus na Śląsku. Jest pierwszy wyleczony. Ale są też nowe zakażenia

2020-03-25 13:59 NAU
Pięćdziesiąt przypadków koronawirusa w Małopolsce. Zachorował kolejny młody mężczyzna
Autor: straz.gov.pl

Już 98 osób potwierdzonych przypadków zakażania koronawirusem mamy w województwie śląskim. Są też jednak dobre wiadomości. Do domu wyszedł mężczyzna, który był pierwszym pacjentem Szpitala Śląskiego w Cieszynie z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Jest pierwszy wyleczony. Są też nowe zakażenia

Ważne informacje płyną do nas z Cieszyna. Ze szpitala wyszedł pierwszy zakażony koronawirusem w tym mieście. Testy wykazały, że mężczyzna nie ma już koronawirusa.

- Mężczyzna powrócił na początku marca z Niemiec i kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby, telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Przez cały okres ponad dwutygodniowej hospitalizacji mieszkaniec czuł się dobrze. Zgodnie z procedurami kwarantanną domową pod ścisłym nadzorem sanitarnym objęte zostały natychmiast osoby z najbliższego otoczenia, z którymi miał kontakt i, jak się okazało po badaniach, również zostały zakażone. Osoby te leczone są także w cieszyńskim szpitalu i są w dobrym stanie - informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Koronawirus na Śląsku. Są nowe zakażenia

Niestety, mamy także dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Śląskiem. Z wyraźnymi objawami choroby, w izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, która zakaziła się w swoim miejscu pracy.

W dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku, który tydzień temu powrócił z Riwiery francuskiej. Objawy pojawiły się podczas przebywania w domowej kwarantannie. Po konsultacji lekarz zakaźnik zdecydował, iż mieszkaniec powiatu cieszyńskiego może leczyć się w domu.

Dodajmy, że w związku z zakażeniem tych dwóch osób zamknięty został Szpitalny Oddział Ratunkowy w Cieszynie.

Czytaj więcej: SOR w Cieszynie zamknięty! Dwóch pracowników zaraziło się koronawirusem

Obecnie w województwie śląskim (stan na 25.03.2020) koronawirusa stwierdzono u 98 osób.

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.