Koronawirus na Śląsku. Gwałtowny wzrost zakażeń w jednej z kopalń! To efekt masowych testów

2020-05-22 10:36 NAU
Górnicy z Lubelskiego zakażeni koronawirusem
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixbay/tunaolger

Koronawirus na Śląsku. Epicentrum wirusa SARS-CoV-2 znajduje się w województwie śląskim i ta sytuacja wciąż się utrzymuje. W piątek, 22 maja przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż 168 nowych zakażeń dotyczy mieszkańców woj. śląskiego. Duży wzrost potwierdzonych przypadków nastąpił w jednej z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Gwałtowny wzrost zakażeń w kopalni Zofiówka

W kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej mamy już prawie 1300 przypadków zakażeń koronawirusem. Tylko ostatniej dobowy odnotowano 97 nowych przypadków! Niemal wszystkie dotyczą górników z kopalni Zofiówka, gdzie kilka dni temu wykonywano testy całej załodze.

W sumie w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 1296 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 1171 osób, 114 osób w Ruchu Zofiówka, 6 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 2 osoby w kopalni Budryk i 3 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywają 333 osoby. 

- Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach. Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek (sprzed 10 maja) będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2. Kopalnie JSW, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco realizują zamówienia kontrahentów. Terminowość, jakość i wielkość dostaw do odbiorców są na najwyższym poziomie - informuje w specjalnym komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa.

Brutalne zachowanie pseudokibica w Rudzie Śląskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.