Koronawirus na Śląsku. Czy można umyć samochód na myjni bezdotykowej? Stanowisko policji jest jednoznaczne

2020-04-06 9:57 NAU
Koronawirus na Śląsku. Czy można umyć samochód na myjni bezdotykowej? Stanowisko policji jest jednoznaczne
Autor: pixabay.com

W ostatni weekend pogoda dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Wiele osób postanowiło wykorzystać sprzyjającą aurę do tego, żeby umyć swój samochód. W wielu polskich miastach pod myjniami bezdotykowymi ustawił się sznur samochodów i... posypały się mandaty. Czy słusznie? Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Czy można korzystać z myjni bezdotykowej?

Na pewno wiele osób w dobie pandemii koronawirusa zastanawia się czy można skorzystać z myjni bezdotykowej i umyć swój samochód. Otóż okazuje się, że nie można tego zrobić. Nowe przepisy wprowadzone 1 kwietnia mówią o tym, że po ulicach możemy poruszać się tylko w pojedynkę i musimy być oddaleni od drugiej osoby minimum dwa metry. Na dodatek z domu możemy wychodzić tylko w uzasadnionym przypadku. Kiedy musimy wyprowadzić psa, iść do lekarza, do apteki czy do sklepu. Mycie samochodu nie jest czynnością niezbędną w naszym życiu. Przekonało się o tym dwóch mieszkańców Olsztyna, którzy dostali po 500 złotych mandatu za korzystanie z myjni bezdotykowej. W sieci zawrzało, ludzie są oburzeni, ale przepisy są nieubłagane.

Czy można umyć samochód podczas koronawirusa?

- Wytyczne rządu są jasno określone. W domu możemy wychodzić w sprawach niezbędnych nam do życia. Mycie samochodu, nawet na myjni bezdotykowej nie jest czynnością niezbędną - tłumaczy mł. asp. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. I dodaje: - Wiele osób próbuje jakoś obchodzić przepisy. Słyszymy narzekania, że nie wolno tego czy tamtego. Musimy jednak podejść do tego zdroworozsądkowo. Nic się nie stanie jeśli przez jakiś czas będziemy jeździć brudnym samochodem. To dla naszego bezpieczeństwa. Lepiej mieć brudny samochód niż wyrzuty sumienia, że zaraziliśmy bliską osobę koronawirusem - mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka.

Czytaj: Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Katowice podczas kwarantanny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.