Koronawirus na Śląsku. Ogniska zakażeń w szpitalach w Bytomiu oraz w Częstochowie

2020-04-05 12:19 NAU
koronawirus
Autor: pixabay,pl

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, 5 kwietnia o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. W Śląskiem odnotowano aż 38 nowych przypadków. Łącznie wirusem SARS-CoV-2 zaraziły się w naszym regionie w sumie 534 osoby. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Ogromna liczba zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, 5 kwietnia o kolejnych 38 zakażeniach koronawirusem na Śląsku. W sumie, jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, w Ślaskiem mamy na ten moment 534 potwierdzone przypadki zakażeń wirusem SARS-CcV-2. W wyniku choroby COVID-19 zmarły w naszym regionie 23 osoby.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

- liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 330 / 3 278 

- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport 205/ 231

- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport - 7 008 / 7 175 

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 595


- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 6 077


- liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport - 534 / 525 

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport - 12 / 12


- liczba zgonów/ostatni raport -23/  23.

Kolejne zakażenia na Śląsku. Co wiemy o zakażonych?

W swoich domach leczyć się będą przez najbliższe dni 3 mieszkanki powiatu częstochowskiego - wszystkie w sile wieku, młoda mieszkanka Mysłowic oraz mężczyzna w średnim wieku z Dąbrowy Górniczej.

W izolacji domowej pozostanie także mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w sile wieku, mieszkanka Piekar Śl. w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, kobieta z powiatu będzińskiego, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w średnim wieku oraz mieszkanka Bytomia.

Uciążliwe objawy koronawirusa zdecydowały, iż w szpitalu w Chorzowie pozostał mieszkaniec Mysłowic w sile wieku. Tutaj jest także kobieta w sile wieku, która znajdowała się pod nadzorem służb sanitarnych w Sosnowcu. Stan zdrowia zdecydował także o pozostawieniu w szpitalu zakaźnym w Raciborzu starszego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, tam też jest hospitalizowany mężczyzna w sile wieku z powiatu wodzisławskiego.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 8 osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy powiatu tarnogórskiego i Bytomia) i 12 ze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie (są to mieszkańcy głównie z powiatów częstochowskiego oraz lublinieckiego).

Groźnego wirusa wykryto także w próbkach pobranych od starszej mieszkanki powiatu tarnogórskiego, która jest leczona w zakładzie pulmonologii NZOZ w Tarnowskich Górach. W szpitalu jest także starsza mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Łącznie w województwie śląskim wykryto obecność koronawirusa u 534 osób.

Katowice podczas kwarantanny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.