Koniec z pracą w Czechach? Każdy kto przekroczy granicę musi iść na kwarantannę. Bez wyjątków

2020-03-25 10:52 NAU
Czeski Cieszyn_granica
Autor: Andrzej Bęben

Zła wiadomość dla osób, które na co dzień pracują za granicą Polski. Jeszcze do wczoraj takie osoby mogły swobodnie przekraczać granicę mimo obostrzeń dotyczących koronawirusa. Wystarczyło, że przedstawili zaświadczenie o zatrudnieniu m.in. w Czechach i unikały w ten sposób 14-dniowej kwarantanny. Od dzisiaj, 25 marca kwarantanna obejmuje już wszystkich przekraczających granicę, nawet tych którzy muszą to robić codziennie, żeby dotrzeć do pracy. Szczegóły na slask.eska.pl.

Kolejne obostrzenia na granicach. Polacy pracujący w Czechach mają problem

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował dzisiaj, 25 marca, że zmieniają się zasady przekraczania granic Polski przez osoby, które na co dzień dojeżdżały do pracy m.in. do Czech. Jeszcze wczoraj takie osoby, mogły swobodnie dostać się za południową granicę do pracy i potem wrócić do domu bez konieczności udania się na kwarantannę. Wystarczyło zaświadczenie o zatrudnieniu. Teraz ma się to zmienić, a kwarantanna będzie obowiązkowa dla wszystkich. Ta decyzja władz ma związek z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 

- Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.