Koniec lotów z Katowic do Amsterdamu. Linie KLM zawieszają to połączenie

i

Autor: mat. prasowe

Koniec lotów z Katowic do Amsterdamu. Linie KLM zapowiedziały zawieszenie tego połączenia

Holenderskie Królewskie Linie Lotnicze KLM zawieszają bezpośrednie połączenie z Katowic do Amsterdamu. Jest to dość niespodziewana informacja, gdyż wspomniana trasa została uruchomiona pod koniec października 2022 roku.

Koniec lotów z Katowic do Amsterdamu

Tylko do 24 marca tego roku KLM (Królewskie Linie Lotnicze) będą obsługiwały trasę Katowice-Amsterdam. Informację o zawieszeniu tego połączenia, jako pierwszy, podał "Rynek Lotniczy". 

– Potwierdzam tę informację. Rejsy na tej trasie będą odbywać się do 24 marca. Nie posiadam zgody korporacyjnej od KLM-u, aby wypowiadać się na temat przyczyn tej decyzji – wyjaśnia Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport.

– Połączenie nie będzie kontynuowane po marcu ze względów operacyjnych. Na ten moment nie mam informacji odnośnie zawieszenia połączenia w pozostałych portach w Polsce – powiedziała, w rozmowie z portalem "WKATOWICACH.eu", Agnieszka Plewczyńska, która reprezentuje Królewskie Linie Lotnicze. 

Przypomnijmy, że wspomniane połączenie zostało uruchomione 30 października ubiegłego roku. Trasa utrzymała się więc w rozkładzie tylko przez niecałe pięć miesięcy. Katowice były szóstym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu – skąd KLM zaoferował bezpośrednie loty do Holandii. 

KLM to holenderskie linie lotnicze, które wchodzą w skład holdingu Air France-KLM. Zostały założone w 1919 roku. KLM posiada flotę liczącą ponad 110 samolotów. 

W skład KLM wchodzą:

  • KLM Royal Dutch Airlines,
  • KLM Cityhopper oraz
  • KLM Cargo.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE