Kolejny wiadukt w Bytomiu do przebudowy. Dojazd do Żabich Dołów będzie utrudniony

i

Autor: UM Bytom

Wiadomości

Kolejny wiadukt w Bytomiu do przebudowy. Dojazd do Żabich Dołów będzie utrudniony

Ruszyła właśnie przebudowa kolejnego wiaduktu w Bytomiu. To ważna informacja dla osób, które będą chciały odwiedzić Żabie Doły samochodem. Dojazd na parking będzie bowiem niemożliwy.

Bytom: kolejny wiadukt do przebudowy. Są utrudnienia 

Czas na przebudowę kolejnego wiaduktu kolejowego w Bytomiu na modernizowanej linii kolejowej nr 131. W poniedziałek, 26 lutego, rozpoczęły się prace związane z obiektem przy ul. Krzyżowej w Rozbarku. 

Zamknięta zostanie możliwość przejazdu i przejścia na parking znajdujący się przy Zespole Przyrodniczo – Krajobrazowym Żabie Doły – informują bytomscy urzędnicy. 

Z kolei od 28 lutego dla pieszych zostanie utworzony pod wiaduktem korytarz, dzięki któremu będzie można się dostać na Żabie Doły. Przejazd dla samochodów, ze względów bezpieczeństwa, wciąż jednak będzie zamknięty. Dlatego też konieczne będzie zostawienie pojazdu w innym miejscu i dojście na piechotę. 

Przebudowa linii rozpoczęła się w 2022

Przypomnijmy, że prace związane z modernizacją linii kolejowej w Bytomiu rozpoczęły się we wrześniu 2022 roku. W ramach zaplanowanych robót nie tylko zostanie przebudowany odcinek łączący Chorzów Batory z Bytomiem i Nakłem Śląskim, ale również hala peronowa bytomskiego dworca.

Quiz z gwary śląskiej. Dogadasz się z rodzonym Ślązakiem?

Pytanie 1 z 10
Co w gwarze śląskiej oznacza słowo "szmaterlok"?