Protest kobiet w Katowicach 28.10. 2020 właśnie się rozpoczął. Strajkują studentki i doktorantki, a to nie koniec na dzisiaj [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-10-28 14:29 NAU

Protest kobiet w Katowicach 28.10.2020. Już w samo południe rozpoczęły się dwie manifestacje. Swój e-spacer zorganizowały studentki i doktorantki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kobiety niewzięły udziału w wykładach, ćwiczeniach i seminariach. Punktualnie o 12:00 wystartowała też Techno Blokada w okolicach NOSPR. A wieczorem czeka nas kolejny spacer kobiet.

Protest studentek UŚ w Katowicach

Protest kobiet w Katowicach 28.10.2020. Protestują studentki i doktorantki. Wieczorem strajk generalny

W Katowicach właśnie rozpoczął się protest kobiet. Na ulice wyszły m.in. studentki i doktorantki z Uniwersytetu Śląskiego. Połączyły się z grupą organizującą pod NOSPR-em Technoblokadę i teraz cała grupa maszeruje ulicami miasta.

- Praktycznie wszyscy wykładowcy nas wspierają i mówią, że mamy walczyć o swoje - mówi naszej reporterce jedna z protestujących kobiet.

Obecnie ulicami Katowic maszerują studenci. Na Alei Roździeńskiego i w okolicach NOSPR są utrudnienia na drodze.

Protest kobiet w Katowicach potrwa jeszcze dzisiaj do późnych godzin nocnych. O godzinie 19.00 na rynku przy Placu nad Rawą rozpocznie się strajk generalny. Tym razem strajkujący nie chcą gromadzić się pod katedrą.

- W tym kraju traktuje się nas przedmiotowo, jak żywy inkubator. Nie możemy na to pozwalać. Nie można odbierać nam wolności - mówią nam protestujący.

ZOBACZ TAKŻE: Protest kobiet w Katowicach 28.10.2020. Co będzie się działo na ulicach miasta? W planach strajk taneczny i spacer z siostrami