Plac Stulecia w Sosnowcu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Plac Stulecia w Sosnowcu

Kolejne zmiany w centrum Sosnowca. Podpisana została umowa na remont Placu Stulecia

2021-11-24 15:55

W połowie przyszłego roku sosnowiecka "patelnia" ma stać się miejscem zielonym, zachęcającym do spędzania wolnego czasu. Podpisana została umowa na remont Placu Stulecia.

Prace obejmą m.in. dolne patio, gdzie pojawi się nowa nawierzchnia.

- Największą zmianą zauważalną w tej przestrzeni będzie nowy zieleniec z elementami małej architektury. Odtworzone będą również skarpy znajdujące się po obu stronach schodów ruchomych, również z miejscami przeznaczonymi na nasadzenia zieleni oraz już na poziomie ulicy Warszawskiej i Modrzejowskiej w obrębie pomnika Jana Kiepury remont płyty stropowej oraz nowa przestrzeń zielona - powiedział nam Jeremiasz Złotecki z Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

To wszystko po to, by mieszkańcy chcieli tam spędzać wolny czas.

- Plac Stulecia lata świetności ma za sobą. Trzeba przywrócić mu drugą młodość. W momencie, kiedy jesteśmy po remoncie ulicy Modrzejowskiej, przed ukończeniem placu przed dworcem i w trakcie ulicy Małachowskiego, jest to jednak główny punkt w mieście, bo czy ktoś przyjeżdża, czy mieszka to właśnie kieruje się w to miejsce i powinno ono zachęcać do bycia tutaj, powinno być reprezentacyjne dla naszego miasta, a tak nie jest - mówi nam prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Do stycznia potrwają prace projektowe. Po tym czasie ekipy remontowe wyjdą w teren.

Remont Placu Stulecia potrwa do wakacji.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE