Kolej na Ferie 2020. Uczniowie będą jeździć pociągami za darmo przez dwa tygodnie [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-01-15 9:55 Agnieszka Kucjas-Karkoszka/NAU

Dzieci i młodzież będą przez 2 tygodnie jeździć pociągami za darmo! Koleje Śląskie po raz kolejny ruszają z akcją "Kolej na Ferie". Oprócz bezpłatnych przejazdów przewoźnik przygotował też inne atrakcję dla całych rodzin. Najmłodsi będą mogli zwiedzić m.in... bazę Kolei Śląskich. Poznaj szczegóły na slask.eska.pl.

Kolej na ferie 2020 w województwie śląskim

Od piątku, 11 stycznia czyli od samego początku ferii zimowych w województwie śląskim, rusza akcja "Kolej na Ferie", w ramach której młodzież szkolna będzie mogła przez cały okres ferii podróżować pociągami Kolei Śląskich całkowicie za darmo. Uczniowie muszą mieć przy sobie jedynie legitymację szkolną.

Posłuchaj kto może bezpłatnie podróżować pociągami Kolei Śląskich:

Bezpłatne przejazdy rozpoczynają się 11 stycznia i potrwają do końca ferii. To jest 16 dni i trzy weekendy. Z oferty wyłączony jest jedynie pociąg do Zakopanego.

W ubiegłym roku z promocji skorzystało ponad 150 tysięcy dzieciaków. W tym przewoźnik liczy na podobne obłożenie. A żeby przybliżyć pasażerom pracę kolejarzy, Koleje Śląskie przygotowały też inne atrakcje.

Jedną z ciekawostek na pewno będzie możliwość zwiedzania naszej bazy przy ulicy Raciborskiej. Będzie można zajrzeć do pracy kolejarzy od kuchni, zobaczyć jak wygląda kabina maszynisty od środka czy hala napraw. Mamy przygotowane też inne niespodzianki m.in. mam tu na myśli pociąg specjalny do Krakowa - mówi Magdalena Iwańska, rzeczniczka Kolei Śląskich.

Szczegółowe informacje będą na bieżąco umieszczanie na stronie www.kolejeslaskie.com​