Kilometry dobra po raz kolejny w Katowicach [AUDIO]

i

Autor: Agnieszka Kucjas-Karkoszka

"Kilometry dobra" po raz kolejny w Katowicach [AUDIO]

2020-03-04 10:09

Rozpoczęła się kolejna edycja kampanii "Kilometry dobra". Podobnie jak w poprzednich latach, w akcję włączyły się również Katowice.

Przez najbliższe trzy miesiące wolontariusze będą zbierać pieniądze, które 31 maja rozmienią na monety 1-złotowe i ułożą w kilometry dobra! Katowice już po raz kolejny przyłączyły się do tej akcji i zachęcają mieszkańców, przedsiębiorców i zlokalizowane w Katowicach instytucje do wspólnego zbierania funduszy.

- Kilometry dobra w Katowicach to okazja żeby zebrać wszystkich mieszkańców południowych dzielnic Katowic, czyli i firmy i szkoły i placówki, instytucje, ale też inne organizacje, które będą uczestniczyć w zbieraniu kilometrów dobra - mówi Natalia Grabka, z zarządu Fundacji Index do Przyszłości.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na integrację międzypokoleniową.

- Mamy pomysł na projekt dla młodych mam, żeby nie musiały dzieci zostawiać w domu, a mogły sie po prostu spotykać. Mamy pomysł na koło gospodyń miejskich. Chcemy zrobić takie miejsce dla kobiet, w którym będą się mogły po prostu spotykać i wymieniać różnymi doświadczeniami. Będą mogły decydować o tym co się będzie działo, bo dla nas najważniejsze jest to, żeby to mieszkańcy komunikowali nam swoje potrzeby - mówi Anna Skrzyńska – Prezes Zarządu Fundacji Index do Przyszłości.

Do fundacji trafi część pieniędzy z zakupów u partnerów akcji. Miejsca te będą oznaczone specjalnym serduszkiem. Złotówki będzie też można wrzucić do puszek w trakcje organizowanych w Katowicach przez Fundację Index do Przyszłości wydarzeń.

- Będą to eventy zarówno nasze jak i organizowane we współpracy np. z Miejskim Domem Kultury, tak jak święto kwitnących głogów, które odbędzie się 23 maja. Ale oczywiście będziemy również obecni podczas przeróżnych wydarzeń organizowanych w Miejskich Bibliotekach Publicznych czy innych filiach Miejskiego Domu Kultury. Tych wydarzeń będzie dużo więcej, bo chcemy zaangażować całe Katowice we włączenie się w naszą kampanię - dodaje Grabka.

Posłuchaj o tegorocznej edycji kampanii "kilometry dobra":
IEM bez udziału publiczności
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE