Kilkanaście kolizji w zaledwie kilka dni. Zakręt Mistrzów na DTŚ wciąż zaskakuje kierowców [WIDEO]

i

Autor: YouTube/Business Control Ostatnio nie ma dnia, żeby na Zakręcie Mistrzów na DTŚ nie doszło do wypadku czy kolizji

Kilkanaście kolizji w zaledwie kilka dni. Zakręt Mistrzów na DTŚ wciąż zaskakuje kierowców [WIDEO]

2020-09-08 6:59

Przełom sierpnia i września obfitował w groźne zdarzenia drogowego na słynnym "Zakręcie Mistrzów" na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej. Wszystkie zostały zarejestrowane przez zamontowany tam monitoring. Teraz w sieci pojawiła się kompilacja wypadków z ostatnich kilku dni. Zobaczycie ten filmik na slask.eska.pl.

Mnóstwo wypadków i kolizji na Zakręcie Mistrzów. I to w zaledwie kilka dni

Ostatnio nie ma dnia, w którym nie informowalibyśmy o kolizji czy wypadku na "Zakręcie Mistrzów" na Drogowej Trasie Średnicowej. Ten konkretny łuk drogi na rudzkim odcinku średnicówki od zawsze sprawiał problemy kierowcom.

Zarówno miasto jak i odpowiednie służby od lata zabiegają o poprawę bezpieczeństwa na tym konkretnym odcinku drogi. Udało się już wprowadzić ograniczenie prędkości do 80km/h. Postawiono też znak "Czarny Punkt".

Zdaniem władz Rudy Śląskiej oraz rudzkiej policji, idealnym rozwiązaniem byłoby postawienie fotoradaru w tym miejscu. Były już do tego przymiarki, ale Inspekcja Transportu Drogowego jeszcze nie odpowiedziała na wniosek służb i na fotoradar na "Zakręcie Mistrzów" na DTŚ musimy jeszcze poczekać.

Kilkanaście wypadków w kilka dni

Ostatnie dni sierpnia i początek września to prawdziwy wysyp zdarzeń drogowych na słynnym "Zakręcie Mistrzów". Owszem, tam często dochodzi do kolizji, ale to co się ostatnio dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Rudzka policja wskazuje na to, że zwiększona liczba kolizji jest spowodowana wzmożonym ruchem po wakacjach oraz trudniejszymi warunkami na drodze, z czym nie radzi sobie wielu kierowców. A przecież najczęściej wystarczy po prostu zwolnić.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Moto Show w Katowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE