Kilkadziesiąt nowych odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce. Wiemy, gdzie zostaną zamontowane

i

Autor: GITD Zdjęcie poglądowe

Wiadomości

Kilkadziesiąt nowych odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce. Wiemy, gdzie zostaną zamontowane

2023-03-27 19:26

Już niebawem rozpocznie się montaż kilkudziesięciu nowych, odcinkowych pomiarów prędkości w całej Polsce. Pierwsze z nich będą montowane już początkiem maja na odcinkach dróg ekspresowych ale także autostrad. Takie informacje przekazał w poniedziałek, 27 marca główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

Gdzie powstaną nowe odcinki?

Poznaliśmy ostateczną listę 39, nowych odcinkowych pomiarów prędkości, które zostaną zamontowane na terenie całej Polski. Pierwsze będą montowane z początkiem maja, na odcinkach dróg ekspresowych, jak i autostrad, o czym poinformował w poniedziałek, 27 marca główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur. Wymienione odcinki to m.in. fragmenty autostrady A1 i A4 oraz drogi krajowej S7 i S11. Gajadhur Zaznaczył, że pierwszy odcinkowy pomiar prędkości będzie zamontowany na S7, na obwodnicy Białobrzegów oraz na odcinku autostrady A4 Kostomłoty-Kąty Wrocławskie.

W sumie na polskich drogach będą działały 73 urządzenia. Te nowe obejmą 400 kilometrów nowych dróg w obu kierunkach. Tzn. 200 km w jedną stronę i 200 km w drugą - wyjaśnił Gajadhur.

Najdłuższe odcinki to autostrada A1 Pomorzany/Bociany - 19 km, obwodnica Białobrzegów i odcinek autostrady A1 Węzeł Nowy Ciechocinek/MOP Kałęczynek oba po 14 km. Wśród 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości cztery zlokalizowane będą w województwie mazowieckim na odcinkach: Kanie/Otrębusy, obwodnica Białobrzegów, pomiędzy Nieporętem a Zielonką oraz na obwodnicy Mszczonowa.

Sześć będzie zamontowanych na drogach województwa łódzkiego na odcinkach: Pomorzany/Bociany, Dobroń/Pabianice, Chocianowicka/Łaskowice, Bychwel/Jadwinin, Biała Pierwsza/Biała Rządowa, Mokra Prawa. W województwie podkarpackim będą to odcinki: Rzeszów/Nosówka, Trakt Węgierski w m. Dukla, w Nowej Dębie, Lutczy, Podgrodziu i na odcinku Gniewczyna Łańcucka/Gniewczyna Tryniecka.

Na Dolnym Śląsku na odcinku autostrady A4 - Kostomłoty/Kąty Wrocławskie, we Wrocławiu, i na odcinku Brzeg/Przylesie. W zachodniopomorskim na odcinku Łubianka/Brynka. Dwa, nowe odcinkowe pomiary prędkości w województwie lubuskim zostaną zamontowane w Białczu i Świdnicy, a w opolskim na odcinku Kietlice/Kilisino.

Na Śląsku urządzenia pojawią się w Katowicach, Zabrzu i Gliwicach oraz na odcinkach Jankowice/Świerklany oraz Suszec/Kobielice. W Wielkopolsce w Koninie i na odcinku Tarnowo Podgórne/Poznań Ławica. A na Lubelszczyźnie w Hrubieszowie i miejscowości Gołąb.

Trzy kolejne zostaną zamontowane w kujawsko-pomorskim na odcinku Rogoźno Zamek/Kłódka i Węzeł Nowy Ciechocinek/MOP Kałęczynek, a także w miejscowości Rycerzewo. W województwie pomorskim urządzenia zostaną zamontowane w miejscowościach Swarożyn, Borowo oraz na odcinkach Borcz/Bai Dół i Baciuty/Łupianka Stara.

Zdrowo Odpytani: Czarna lista dietetyka. Tych trzech produktów absolutnie nie jedz na śniadanie

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?
Źródło: Będą nowe odcinki pomiarów prędkości w Polsce. Wiemy, gdzie zostaną zamontowane