Kierowcy w Katowicach nie potrafią zrobić korytarza życia? Karetka musiała przebijać się przez korek [WIDEO]

2021-06-23 15:10
Kierowcy w Katowicach nie potrafią zrobić korytarza życia? Karetka musiała przebijać się przez korek [WIDEO]
Autor: 112 Katowice Służby Ratunkowe Tak wyglądał "korytarz życia" stworzony przez kierowców w Katowicach kilka dni temu

Od 2019 roku obowiązkiem każdego kierowcy na drodze jest ustawienie się do korytarza życia tak, aby umożliwić przejazd karetce na sygnale. Ambulans musi mieć korytarz ratunkowy, którym dojedzie do poszkodowanej osoby. Jak pokazuje nagranie z 21 czerwca tego roku, kierowcy w Katowicach nie potrafią jednak dostosować się do tych nowych przepisów.

Kierowcy w Katowicach nie potrafili utworzyć korytarza życia? To nagranie jest tego dowodem

Korytarz Ratunkowy to obowiązek kierowców, niezastosowanie go w praktyce, grozi mandatem. Mimo, że przepis już jakiś czas obowiązuje, kierowcy nadal go nie respektują. Najlepszym dowodem na to jest nagranie zamieszczone przez załogę karetki na portal 112 Katowice Służby Ratunkowe.

- Poniżej dojazd do zdarzenia przed katowickim tunelem jednostki Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach - Szopienicach oraz innych służb 🚑 jadących za wozem strażackim i realia "korytarza życia"."Dojazd" to zbyt duże słowo, biorąc pod uwagę okoliczności jakich strażacy doświadczyli na swej drodze. Wiele osób uważa, że "jak tunel pod rondem stoi, to całe miasto stoi". Może znajdźmy jedną z przyczyn tych gigantycznych korków? Im szybciej służby ratunkowe dotrą do zdarzenia i udzielą pomocy, tym szybciej ruch zostanie przywrócony, ALE jak mają dotrzeć, gdy przed sobą spotykają kierowców zachowujących się w ukazany sposób? - zastanawia się portal 112Katowice.

Dlaczego kierowcy nie potrafią utworzyć korytarza życia dla karetki pogotowia ratunkowego na sygnale?

- To wynika z niewiedzy? Braku wyobraźni? Nam jako redaktorom portalu ratowniczego, trudno tę sprawę zrozumieć... Tym bardziej, że niejednokrotnie chwaliliśmy kierowców za prawidłowe postawy - czytamy na profilu 112Katowice.

Zobaczcie poniższe nagranie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE