Kiedyś były czyny społeczne, dziś spontaniczne akcje mieszkańców. Mieszkańcy Sosnowca sprzątali Trójkąt Trzech Cesarzy

2021-04-17 13:28
Akcja sprzątania Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Akcja sprzątania Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu

Od rana w całym kraju trwała akcja "Operacja Czysta Rzeka". W Sosnowcu kajakarze i piechurzy sprzatali rzekę Białą Przemszę z zalegających w jej wodach śmieci oraz porządkowali teren wokół Trójkąta Trzech Cesarzy. Nie straszny był im deszcz i przenikliwe zimno.

Akcja swoim zasięgiem objęła odcinek od Maczek do Trójkąta Trzech Cesarzy. Włączyli się w nią wolontariusze, którzy przepłynęli tę trasę kajakami oraz uprzątnęli dostępne fragmenty rzeki.

W tym samym czasie prowadzone były intensywne działania w obrębie dróg, ścieżek, zagajników leśnych oraz wałów zlokalizowanych w rejonie Trójkąta Trzech Cesarzy.

- Chcemy żeby to miejsce historyczne, czyli Trójkąt Trzech Cesarzy został doceniony przez ludzi. Chcemy żeby ludzie się zapoznali z tym terenem, bo to bardzo fajne miejsce. Jest tu dużo zieleni, są piękne drzewa, no i warto o to walczyć - powiedział nam Wojciech Wieczorek, szef sztabu. "Operacja Czysta Rzeka" to największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek oraz ich okolic.

Początkowo miała polegać wyłącznie na sprzątaniu rzeki Bug i okolic. Szybko po jej ogłoszeniu okazało się jednak, że potrzeby nie dotyczą wyłącznie tego regionu, a chętnych do społecznej inicjatywy nie brakuje w całej Polsce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE