Kiedy powrót do szkoły? Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty? Minister podał terminy

2020-04-24 12:54
Szkoła, lekcja, uczniowie
Autor: Pixabay Czy wakacje 2020 w Polsce będą skrócone? Kiedy poznamy decyzję, co do wakacji 2020?

Dopiero po 24 maja dzieci i młodzież wrócą do szkół. Taką informację podał na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej. Co z maturami i egzaminami ósmoklasisty? Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus. Kiedy powrót do szkoły? Kiedy odbędą się matury? Znamy odpowiedź

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Znamy termin! Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że szkoły będą zamknięte co najmniej do 24 maja.

Kiedy odbędą się matury? Ministerstwo podało nowe daty egzaminów maturalnych. Matura 2020 odbędzie się w dniach od 8 do 29 czerwca. Znamy też daty egzaminów ósmoklasisty. Te egzaminy odbędą się 16 czerwca.

Kiedy odbędą się egzaminy?

  • Matura 2020 - od 8 do 29 czerwca (ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne);
  • Egzamin ósmoklasisty - 16 - 18 czerwca;
  • egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) będzie odbywał się od 22 czerwca do 9 lipca;

  • egzamin zawodowy (Formuła 2019) będzie odbywał się od 17 do 28 sierpnia.

Co ważne, matury odbędą się bez egzaminów ustnych i z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Uczniowie piszący matury będą musieli spełnić pewne warunki sanitarne. Podczas matur obowiązkowe będą:

  • maseczki,
  • rękawiczki ochronne,
  • uczniowie będą siedzieć pojedynczo w ławkach

- Egzaminy będą przeprowadzone w maksymalnym reżimie sanitarnym, z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Nowe terminy oznaczają, że uczniowie mają trochę czasu na przygotowanie się do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Jest nowa data!

Minister edukacji narodowej podał, że uczniowie nie wrócą do szkół na pewno do 24 maja. Czy to jest ostateczny termin? Jak powiedział Dariusz Piontkowski ten okres może zostać jeszcze przedłużony.

Kiedy zostaną otwarte uczelnie?

Jak poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczelnie będą wciąż zamknięte dla studentów aż do 24 maja. I ten termin może zostać jeszcze przedłużony w zależności od sytuacji epidemicznej.

Etapy odmrażania gospodarki. Kiedy zniesione zostaną kolejne obostrzenia?

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że o kolejnych etapach odmrażania polskiej gospodarki rząd będzie informował w przyszłym tygodniu. Konieczna jest najpierw analiza przyrostu zakażonych koronawirusem po wprowadzeniu pierwszego etapu znoszenia obostrzeń.

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i inne salony usługowe? Znamy przybliżony termin

COŚ DOBREGO #11
Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE