Nowe osiedle Katowice

i

Autor: UM Katowice

Nowe osiedle

Katowicka spółka miejska wybuduje futurystyczne osiedle w Giszowcu. Powstanie 111 mieszkań

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na budowę osiedla w Giszowcu. Ma być futurystycznie, ekologicznie i nowocześnie. Osiedle zaprojektowała pracownia K3Xmore.

Przy ul. Kosmicznej w Katowicach powstanie futurystyczne osiedle mieszkaniowe złożone z siedmiu trzy- i czteropiętrowych budynków z windami. Łącznie ma powstać 111 mieszkań – od jednopokojowych kawalerek do mieszkań czteropokojowych. Jednak najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych o wielkości do 55 m2.

Miejska spółka Katowicka Agencja Wydawnicza poinformowała, że chętne wszystkie firmy, które są chętne do budowy osiedla mogą składać oferty w przetargu do 29 czerwca 2023 r. Wygrana firma będzie miała na ukończenie osiedla 25 miesięcy.

Nowe osiedle w katowickim Giszowcu. Futurystycznie i ekologicznie

Z niecierpliwością czekam na realizację tego osiedla, które stanie się doskonałym uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty. W porównaniu do obecnego rynku mieszkaniowego będzie to opcja atrakcyjna cenowo, przy utrzymaniu wysokich standardów, więc stanie się wygodnym i innowacyjnym miejscem do życia dla przyszłych mieszkańców - ocenił prezydent Katowic Marcin Krupa.

Nietypową koncepcję osiedla przy ul. Kosmicznej zaproponowała pracownia K3Xmore.

Osiedle ma mieć masę proekologicznych rozwiązań: ogrodów deszczowych, prospołecznych przestrzeni wspólnych, zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych, fotowoltaiki oraz maksymalne wykorzystanie wody – projektanci założyli autonomiczny system ogrzewania oraz maksymalne wykorzystanie wód opadowych. KTBS chce starać się o uzyskanie dla inwestycji krajowego certyfikatu Zielony Dom.

Wszystkie mieszkania mają mieć komórki lokatorskie, balkony, tarasy lub ogródki. Na jedno mieszkanie ma przypadać przynajmniej 1,5 miejsca parkingowego, w większości w garażach podziemnych.

Inwestycja KTBS ma zostać zrealizować na skraju dzielnicy Giszowiec, na terenie przylegającym do kompleksu szybu Roździeński likwidowanej kopalni Wieczorek – z drugiej strony znajdują się ogródki działkowe. Niedaleko przebiega autostrada A4.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE