Katowice: Wiadukt nad DK86 będzie przebudowany. Kierowców czekają kolejne utrudnienia

2020-02-11 10:16 NAU
Roboty drogowe
Autor: ESKA INFO Szczecin

Wiadukt nad DK 86, czyli ulicą Bielską w Katowicach Murckach ma być przebudowany przez nową firmę. Prace zostaną wznowione 24 lutego. Chodzi o ulicę Kołodzieja. Oczywiście będą też zmiany w organizacji ruchu.

Wybrano nowego wykonawcę przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską (DK 86) w Katowicach. Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku Katowic. Prace, a co za tym idzie utrudnienia, mają się rozpocząć w poniedziałek 24 lutego.

- W poniedziałek 24 lutego wznowione zostają prace na wiadukcie w Murckach nad drogą krajową nr 86. Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku jazdy do Katowic. W okresie wykonywania prac ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdym kierunku jazdy – będzie odbywał się na jezdni w kierunku jazdy do Tychów – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Utrudnienia w okolicach DK86 potrwają około 3 miesiące. W tym czasie wykonawca naprawi wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskuje powierzchnię oraz nałoży nową zaprawę na wiadukcie.