Katowice: Utrudnienia na DK81 w okolicach Giszowca. Trwa remont, droga w obu kierunkach jest zwężona

2021-01-13 8:45 NAU
Przebudowa węzła drogowego na DK81 w Piotrowicach
Autor: UM Katowice

W środę, 13 stycznia o godzinie 10:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) w Giszowcu. Zostanie zwężony wlot na skrzyżowanie z ul. Karolinki i ul. Kolistą. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Katowice: Utrudnienia na DK81. Będzie zwężony wlot na skrzyżowaniu

Jak informuje katowicki magistrat, w środę, 13 stycznia o godzinie 10:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) w Giszowcu polegająca na zawężeniu wlotu na skrzyżowanie z ul. Karolinki i ul. Kolistą. Ruch pojazdów będzie odbywał się w obu kierunkach wylotem ze skrzyżowania na ul. 73-go Pułku Piechoty.

- Informujemy też, że rozpoczęła się przebudowy przejścia podziemnego w rejonie „Jump World”. Dla pieszych dostępne jest przejście podziemne w rejonie przystanku „Giszowiec Osiedle” - przekazał urząd miasta Katowice.

Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji miejskiej, bo autobusy mogą kursować o zmienionych godzinach

Przebudowa DK81 w Katowicach

Cała inwestycja składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza z nich to budowa nowego bezkolizyjnego węzła dwóch dróg krajowych - ul. Pszczyńskiej (DK86) i ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) oraz rozbudowa ulicy Pszczyńskiej (DK86) od autostrady A4 do ul. Górniczego Stanu. Usprawnione zatem zostanie skomunikowanie ponadlokalne obszaru południowej części aglomeracji katowickiej z jej strefą centralną oraz miejskiego obszaru południowo-wschodniej części Katowic, w zakresie połączenia z drogami krajowymi oraz centrum miasta. Druga część obejmuje rozbudowę istniejącego dziś węzła drogowego ulicy Pszczyńskiej (DK 86) z ulicami 73 Pułku Piechoty, Karolinki, Kolistą, obsługującego ruch lokalny. Piesi i rowerzyści także zyskają nowe, bezkolizyjne połączenia. Koszt całej inwestycji wynosi 247,5 mln zł, z czego aż 210 mln zł – to pozyskane dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.