Katowice: Ulicami miasta przejdzie marsz NIEWIERZĄCYCH w koronawirusa. "Śląsk rusza po wolność" [TRASA]

2020-10-09 7:54

Już w najbliższą sobotę, 10 października w Katowicach odbędzie się marsz antycovidowców, którzy przejdą ulicami miasta, żeby zamanifestować swój sprzeciw wobec wprowadzonych w Polsce restrykcji. Nie podważają istnienia koronawirusa, ale są przeciwni noszeniu maseczek i straszeniu obywateli. Na slask.eska.pl. zobaczycie trasę przemarszu antycovidowców w Katowicach.

Katowice: Protest antycovidowców już w sobotę. Nie wierzą w koronawirusa. Zobacz trasę marszu

"Śląsk rusza po wolność" - pod takim hasłem ma odbyć się wydarzenie zaplanowane na sobotę, 10 października. Ma to być marsz, w którym udział wezmą osoby sprzeciwiające się restrykcjom i noszeniu maseczek w dobie koronawirusa. W całym mieście można zobaczyć już plakaty zapowiadające ten marsz.

ZOBACZ TAKŻE: Służby sprawdzają czy nosimy maseczki w autobusach. Ministerstwo zdrowia zapowiedziało akcję "zero tolerancji" i nowe obostrzenia

Protest organizowany jest przez środowiska, które nie wierzą w pandemię koronawirusa i uważają ją za jeden wielki spisek mediów, polityków i firma farmaceutycznych. Nie podważają wprawdzie istnienia wirusa, ale nie nazywają tego pandemią, sprzeciwiają się obostrzeniom i nakłaniają do tego, żeby ściągnąć z twarzy "kagańce", bo nie nie ma się czego bać. A to wszystko tuż po tym jak w Polsce wykrywa się już ponad 3 tysiące nowych przypadków dziennie i padł też nowy rekord zgonów z powodu koronawirusa.

Specjaliści i lekarze załamują ręce, ale ich apele nic nie dają, bo ludzi niewierzących w koronawirusa wciąż przybywa. Dlatego antycovidowcy chcą zorganizować dużą manifestację.

Protest antycovidowców w Katowicach [TRASA]

Marsz osób, które nie wierzą w pandemię koronawirusa rozpocznie się w sobotę, 10 października o godzinie 14.00 na katowickim rynku. Stamtąd antycovidowcy pójdą przez aleję Korfantego aż do Ronda gen. Jerzego Ziętka. Następnie przejdą ulicami:

  • Chorzowską,
  • Sokolską,
  • placem Wolności,
  • 3 Maja,
  • Warszawską,
  • Francuską.

Marsz planowo ma się zakończyć na ulicy Jagiellońską przed Śląskim Urzędem Marszałkowskim. 

ZOBACZ TAKŻE: Ruda Śląska: Koronawirus w straży miejskiej i w dwóch szkołach podstawowych. Miasto może znowu trafić do żółtej strefy

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE