Katowice: Trwają zapisy do bezpłatnej szkoły rodzenia. Jak będą wyglądały zajęcia?

2020-10-29 14:02 KA
Zdjęcie poglądowe
Autor: pxhere.com

Trwają zapisy do bezpłatnej szkoły rodzenia dla mieszkanek Katowic. Zajęcia odbywają się w przychodni Epione na osiedlu Tysiąclecia. Szczegóły na slask.eska.pl

Kto może wziąć udział w zajęciach?

Na zajęcia mogą się zapisać kobiety ciężarne od ok. 26 tygodnia ciąży, które równocześnie są mieszkankami Katowic. W szkole rodzenia mile widziani są też tatusiowie, które pomogą swoim partnerkom przejść przez okres ciąży i poród. Co ważne, program skierowany jest przede wszystkim do kobiet będących pierwszy raz w ciąży. 

Jak będą wyglądały zajęcia?

Z powodu epidemii koronawirusa, szkoła rodzenia odbywa się w tym roku w trybie hybrydowym, czyli część zajęć stacjonarnie, a część przez internet.

Jakie tematy będą poruszane?

Ciąża krok po kroku, karmienie i opieka nad noworodkiem i przede wszystkim przygotowanie do porodu. Będą też spotkania z ginekologiem, prawnikiem, psychologiem i położną.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia udziału w Programie Szkoły Rodzenia przyjmowane są osobiście w przychodni EPIONE w Katowicach przy ulicy Zawiszy Czarnego 7A lub telefoniczniepod numerem 512021288 lub504036 165, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. 

Warunkiem uczestnictwa w Programie będzie przedstawienie zaświadczenia od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w Programie profilaktyki i edukacji przedporodowej „Szkoła Rodzenia".

Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów