Katowice: Spore podwyżki za wywóz śmieci. Nowe opłaty od stycznia 2020 roku [AUDIO]

2019-11-08 9:39
Katowice: podwyżka cen śmieci
Autor: Dariusz Brombosz

Mieszkańcy Katowic od 1 stycznia 2020 roku będą musieli głębiej sięgnąć do swoich portfeli. Urzędnicy zapowiadają podwyżkę cen za wywóz śmieci. Od stycznia za odpady segregowane katowiczanie zapłacą 21,30 zł na osobę, za niesegregowane - 42,60 zł.

Od sześciu lat w Katowicach za śmieci mieszkańcy płacili: 14 zł za osobę na miesiąc za śmieci segregowane oraz 21 zł za osobę na miesiąc za śmieci niesegregowane. Teraz czas na podwyżkę. I to nie symboliczną.

Od stycznia 2020 w Katowicach koszt wywozu śmieci wyniesie 21,30 zł od osoby na miesiąc za śmieci segregowane oraz 42,60 zł za osobę na miesiąc za śmieci niesegregowane.

Katowice: Spore podwyżki za wywóz śmieci.

– Nie mamy wyjścia. Wszystko drożeje. Wzrastają ceny paliwa, energii oraz płacy minimalnej. Od stycznia konieczność spełnienia wyższych wymogów recyklingowych narzuconych przez przepisy Unii Europejskiej, podwyższenie stawek tzw. opłaty marszałkowskiej oraz szereg nowych przepisów wymusza na nas podwyżkę cen za śmieci - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice to nie jedyne miasto na Śląsku w którym ogłoszono wzrost cen za wywóz śmieci. W wielu przypadkach nowe ceny są zbliżone do stawek katowickich.

CZYTAJ TEŻ: Mieszkaniec Katowic wezwał służby by uprzątnęły liście, a przyjechali... robotnicy z kosiarkami!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE