Katowice: Przeciwnicy maseczek zniszczyli blok w dzielnicy Dąbrówka Mała, Pojawiło sie wulgarne graffiti

i

Autor: Burowiec/Facebook Wulgarny napis stworzony przez antymaseczkowców pojawił się na bloku przy ulicy Pogodnej 2 w Katowicach

Katowice: Przeciwnicy maseczek zniszczyli blok w dzielnicy Dąbrówka Mała. Pojawił się wulgarny napis

2020-10-19 9:34

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej osób wątpi w istnienie koronawirusa i krytycznie podchodzi do nowych obostrzeń i konieczności zasłaniania ust w miejscach publicznych. Koronasceptycy w Katowicach ostatnio posunęli się do aktu wandalizmu i umieścili na jednym z bloków w Dąbrówce Małej wulgarny napis.

ESKA XD #006

Koronawirus w Katowicach. Wulgarny napis na bloku zachęca, żeby nie nosić maseczek

Ruch antycovidowców i koronasceptyków rośnie w siłę. Coraz więcej osób kwestionuje wprowadzone obostrzenia i sprzeciwia się obowiązkowi noszenia maseczek w miejscach publicznych. Niestety nastroje społeczne doprowadziły do aktów wandalizmu.

Pod koniec zeszłego tygodnia w Katowicach w dzielnicy Dąbrówka Mała na bloku przy ulicy Pogodnej 2 pojawił się wulgarny napis o treści: "Cała Polska śpiewa z nami wy...lać z maseczkami". Mieszkańcy całej dzielnicy są oburzeni i już zgłosili sprawę do straży miejskiej.

Co ciekawe, w tej dzielnicy często można napotkać kibicowskie graffiti i malunki przedstawiające herby klubów piłkarskich. Tym razem zamiast kibicowskich bohomazów na bocznej ścianie jednego z bloków pojawił się wulgarny napis stworzony przez sfrustrowanych przeciwników noszenia maseczek.

Rozumiemy, że każdy może mieć swój pogląd na pandemię, ale to nie usprawiedliwia wandalizmu....- napisali działacze społeczni na fanpage'u Burowiec.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE