Katowice: Proboszcz parafii w Zadolu zakażony koronawirusem. Wszyscy księża trafili na kwarantannę. Kto będzie prowadził msze?

2021-04-02 8:44
Katowice: Proboszcz parafii w Zadolu zakażony koronawirusem. Wszyscy księża trafili na kwarantannę. Kto będzie prowadził msze?
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Fatalne wiadomości tuż przed Wielkanocą. Parafia Matki Bożej Różańcowej w Katowicach - Zadolu poinformowała, że po wykryciu zakażenia koronawirusem u proboszcza parafii, wszyscy księża trafili na kwarantannę. Kto teraz będzie tam sprawował ceremonie i msze?

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Katowicach - Zadolu poinformowała, że w związku z zakażeniem koronawirusem ks. proboszcza wszyscy duszpasterze parafii zostali objęci kwarantanną.

- Wszystkie Msze św. oraz ceremonie będą odprawiane wg planu przez ojców franciszkanów. Sakrament spowiedzi w naszym kościele zostaje odwołany. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w pobliskich Parafiach - poinformowali przedstawiciele parafii.

To duży cios dla tej wspólnoty w przededniu Świąt Wielkanocnych.

To też kolejny przykład zakażenia koronawirusem wśród duchownych w województwie śląskim.  Wczoraj informowaliśmy o tym, że koronawirusa wykryto u biskupów gliwickich - Jana Kopca i Andrzeja Iwaneckiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Biskupi z Gliwic zakażeni koronawirusem. Diecezja apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w ostatnich mszach

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE