Proboszcz zakażony koronawirusem. Kościół w Katowicach zamknięty dla wiernych do odwołania

2020-05-04 11:25 NAU
Katowice: Proboszcz parafii w Murckach z koronawirusem. Kościół zamknięty dla wiernych do odwołania
Autor: Parafia NSPN Murcki

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach została zamknięta dla wiernych do odwołania. Nieczynne jest też probostwo. Wszystko przez zakażenie koronawirusem proboszcza parafii. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w kościele w Katowicach. Zakażony jest proboszcz

Proboszcz zakażony koronawirusem. Kościół i parafia zamknięte! Ta informacja wstrząsnęła wiernymi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach - Murckach.

- W związku z zarażeniem COVID 19, w porozumieniu z Kurią Metropolitalną w Katowicach, została podjęta z dniem 02.05.2020 decyzja o zamknięciu dla wiernych kościoła i probostwa, aż do odwołania. Msze święte w zamówionych intencjach odprawiane są w kaplicy na probostwie bez udziału wiernych. Modlimy się za Was i pamiętamy. Trzymajcie się w zdrowiu i uważajcie na siebie. Wasi Kapłani!!! - czytamy w specjalnym komunikacie wydanym przez parafię.

Jak udało nam się potwierdzić, zakażony jest ksiądz proboszcz parafii w Murckach. Jego stan zdrowia jest dobry i duchowny czuje się dobrze.

- Ksiądz proboszcz miał wcześniej kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W ramach procedur prowadzonych przez Sanepid, ksiądz proboszcz został zbadany i wtedy okazało się, że jest chory. Kwarantanną zostali objęci wszyscy mieszkańcy probostwa i najbliżsi współpracownicy księdza proboszcza - powiedział nam s. dr Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy Metropolity Katowickiego.

Parafianie zwracają uwagę na to, że ksiądz proboszcz jeszcze tydzień wcześniej normalnie uczestniczył w mszy świętej i jedgo stan zdrowia nie wskazywał na objawy zakażenia. Nie mamy informacji o tym, żeby parafianie zostali objęci kwarantanną. Raczej do tego nie dojdzie.

Przypomnijmy, że od dwóch tygodni w kościołach w całej Polsce może przebywać już większa liczba wiernych podczas mszy świętej. Na początku pandemii koronawirusa w świątyni mogło przebywać zaledwie 5 osób, nie licząc tych świadczących posługę. Teraz w kościołach może przebywać jedna osoba 15 m2 powierzchni.