Katowice: Pożar mieszkania na Krzyżowej. Jedna osoba poszkodowana, 20 ewakuowano

i

Autor: 112Katowice Służby Ratunkowe Katowice: Pożar mieszkania na Krzyżowej. Jedna osoba poszkodowana, 20 ewakuowano

Katowice: Pożar mieszkania na Krzyżowej. Dwie osoby trafiły do szpitala, ponad 20 ewakuowano AKTUALIZACJA

w niedzielę 5 lutego po godz. 12 doszło do pożaru w jednym z budynków przy ul. Krzyżowej w Katowicach. Dwieosoby trafiły do szpitala w tym matka z dzieckiem, a ponad 20 osób ewakuowano.

 - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pożar wybuchł w trakcie rozpalania biokominka. Coś poszło niezgodnie z planem i zajęło się jedno pomieszczenie - mówi Łukasz Kloc z KMP w Katowicach. - Ukrainka wymaga hospitalizacji w związku z poparzeniami. Dziecko, które było w mieszkaniu pojechało z ojcem do szpitala na badania profilaktyczne. Nic mu się nie stało - dodał policjant.

26-letnia kobieta z poparzeniami drugiego stopnia trafiła do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. 

Wcześniej pisaliśmy:

Do pożaru doszło w jednym z pomieszczeń mieszkania przy ul. Krzyżowej w Katowicach. Pierwsze doniesienia mówią o tym, że mogło dojść tam do wybuchu gazu, jednak katowicka straż pożarna nie potwierdza tych informacji. - Na razie nie wiadomo, co dokładnie tam się stało, dopiero ustalamy, co zaszło - poinformował dyspozytor katowickiej PSP. 

Z budynku ewakuowanych zostało ponad 20 osób. Jedna osoba została poparzona i na miejscu udzielana jest jej pierwsza pomoc. Pomocy wymagała też inna osoba poszkodowana w pożarze. Na miejscu działają cztery zastępy straży pożarnej z Katowic. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE